Facebook Graph Search Nedir Nasıl Kullanılır?

'Sosyal Medya' forumunda Ceylan tarafından 16 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Graph Search( Sosyal Ağ Araması) Kullanımı ve Özellikleri  Şu anda sadece ABD(inglizce) kullanıcılarına sulunan beta sürüm şeklinde yayınlanan Facebook'un Bing ile ortak olarak geliştirdiği yeni arama özelliği Graph Search, dün tüm medya çalışanlarına tanıtıldı.

  Yakında Türkiye dahil pek çok ülkede kullanılacak olan Sosyal ağ araması Graph Search ile Facebook kullanıcıları onların sosyal ağlarında yer alan kişileri resimleri, yerleri ve diğer ilginç şeyleri arayabilecek.

  Sosyal ağ araması yani graph search ile Facebook'ta sizinle paylaşılmış her şeyi arayabilirsiniz ve başkaları da kendileriyle paylaşılmış şeyleri bulabilir. Herkes kendine özel sonuçları görür.Bunun yanında Sosyal Ağ Araması ile Facebook'ta sizinle paylaşılmış her şeyi arayabilirsiniz ve başkaları da Herkese Açık içerikler dahil kendileriyle paylaşılmış şeyleri bulabilir. Farklı kişiler farklı sonuçlar görür.

  Graph Searchün ilk versiyonu dört temel alan üzerine odaklanıyor – kişiler, fotoğraflar, yerler ve ilgi alanları.

  Yepyeni bir deneyim olan Sosyal Ağ Araması kullanıma sunulduğunda ilk deneyenler arasında olmak isterseniz bekleme listesine katılabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın:

  https://www.facebook.com/about/graphsearch#signup