Facebook Google ı bitirmek için ne yapacaktı

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebook'un Google'ı bitirme planı neydi
  [​IMG]
  Facebook Google'ı karalamak ne yapacaktı,Facebook Google reakabeti,Facebook, Google'ı karaladı mı?,Facebook-Google savaşı,Facebookun Google skandalı

  Facebook'un Google'ı bitirme planı;

  1 ) GİZLİ HABER SOKARAK BAŞLADILAR
  Daily Mail'e göre, sosyal ağ sitesi Facebook'un patronları Burson-Marsteller adlı halkla ilişkiler(PR) firmasından gazetelere haber sokarak gizli bir kampanya başlatmasını istediler. PR firması da Google'ın yeni sosyal ağ hizmeti Social Circle aleyhine felaket tellalığı yapan hikayeler yaymaya başladı.

  2 ) KARALAMACI BLOGGER TUTULDU
  Karalama kampanyasına yönelik plan ise, Burson Marsteller'in ABD'de önde gelen mahremiyet savunucularından Christopher Soghoian'a Social Circle hakkında bir blog yazmasını istemesiyle ortaya çıkmış.

  Fakat Soghoian bu olayın arkasında kimin olduğunu bilmek istedi. Burson Marsteller isim zikretmeyi ret edince de onun elektronik postalarını çevrimiçi olarak yayınladı.


  3) VE FACEBOOK AÇIKLAMA YAPTI
  Bir Facebook sözcüsü ise kampanya ile ilgili olarak "Üçüncü tarafların, insanların kendi Facebook hesaplarında bulunan bilgileri kullanmalarını ve toplamalarını onaylamadıklarının doğruluğunu ortaya koymak istedik" dedi ve devam etti "Kesinlikle bir "karalama" kampanyası yürütmeyi düşünmedik ve bu yönde bir girişimde bulunmadık. Amacımız, insanların Facebook hesaplarından ya da aldıkları diğer hizmetlerden edinilen bilgilerin Google Social Circles için kullanılmasını onaylamadığının üçüncü kuruluşlar tarafından da teyit edilmesiydi ki nitekim biz de bu amaçla bilgi kullanımını ve teminini onaylamıyoruz. Burson-Marsteller'den bu konuya dikkat çekmesini ve bunu yaparken tüm medya kuruluşları ve analistler tarafından bağımsız olarak teyit edilebilecek halka açık bilgileri kullanmasını istedik. Bunlar ciddi konular ve biz de bu konuları daha ciddi ve şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmalıydık."


  alıntı netten
   


Similar Threads: Facebook Google
Forum Başlık Tarih
Haberler Facebook'un Kendi Google'ı Geliyor 26 Şubat 2013
Haberler Facebook 7 Mart'ta Ne Tanıtacak ? 2 Mart 2013
Haberler Oğlu Öldü Facebook'tan Öğrendi! 20 Şubat 2013
Haberler Facebookta Mesajlaşmak Ücretli mi? 21 Aralık 2012
Haberler Facebook Yüz Tanıma Uygulaması Nedir? 23 Eylül 2012