Facebook FarmVille Nasıl Oynanır

'Oyun Bölümü' forumunda Wish tarafından 2 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Facebook FarmVille Nasıl Oynanır


  [​IMG]

  Farmville nedir?

  Farmville, facebook oyunlarının içinde en çok oynanalardan biri olup, tarla ekip, çiftçilik yaparak para kazanmanız ve bu paraları bol bol harcamanızı hedefleyen bir oyundur. Farmville alkoldür, sigaradır bir bağlandın mı, günün 24 saati kendini facebooka bağlanmak zorunda hissedersin.

  Farmville nasıl oynanır?

  Oyunda karşınıza çıkan plow tool seçeneği yardımıyla tarlalar oluşturabilir, tarlanızı keyfinize göre ekip biçebilirsiniz. Plow tool’ un yanındaki delete tool ise, isminden anlaşıldığı gibi tarlaları eşyaları vs. silmeye yarayan bir araçtır. Plant- Harvest tool yardımıyla da tarlaya tohum ekip biçip, ürün elde edebilirsiniz. Ne kadar çok ürün elde ederseniz o kadar para kazanırsınız.

  Para kazanmak ve oyun içindeki araçlar:

  Para kazanmaya başlamak için en başta tarlanızı oluşturmanız lazım. Bunun için en başta Plow Tool seçin ve alanlar oluşturmaya başlayın. Oluşturduğunuz tarlalar kahverengi olacaktır. Bu durumdayken ekmeye başlayabilirsiniz. Plow tool tarla oluşturmaya yarar. Hemen sağındaki Delete Tool ise varolan eşyaları ya da tarlaları silmeye yarar. Plant/harvest tool ise ekip biçmek içindir. Plant tohum ekmek ve de harvest toplamak anlamına gelir. Ekime hazır tarlanız yoksa bu araç ile tarlanızı yenilersiniz. Sonra hazır olan tarlayı bu araçla tıklarsanız, tohum satın alma ekranı yani market çıkacaktır. Buradan en uygun tohumu alıp ekeceksiniz. Tohum çeşitine göre 4 saat, 12 saat 1 gün bekleyecek ve o süre sonunda olgunlaşan meyve ve sebzeleri toplayacaksınız. Bu sayede para kazanacaksınız.
  Oyun içindeki araçlar ve özellikler:

  Yukarıda yazdıklarım dışında market butonuna basarsanız çeşitli ağaçlar satın alabilir, dekorasyon ürünleri satın alabilirsiniz. Seeds>tohum, Trees>Ağaç, Animals> Hayvanlar, Buildings>Binalar, Decoration>Dekor, Expand ise genişleme anlamına gelmektedir.

  Buradan alacağınız ağaçlar da size para kazandırabilir. Hayvanlar da aynı şekilde. Binalar ve dekorlarla para kazanamazsınız. Sadece XP yani tecrübe puanı kazanırsınız. Expand ile de tarlanızın boyutunu büyüterek daha çok para kazanabilirsiniz.

  Bunun dışında oyun içinde gelen görevleri ACCEPT butonu ile kabul edebilirsiniz. Böylece diğer tarlalara yardıma gidersiniz. Birazcık para ve XP kazanırsınız.