Facebook Da Duvarı Kapatma

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 25 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Da Duvarı Kapatma Hakkında Bilgi
  Facebook Da Duvarı Nasıl Kaptılır?
  Facebook Duvar Ayarları


  Facebook’ta duvarı sınırlandırma:
  Facebook’un güzelliklerinden bir tanesi de, gönderilerinizin (fotoğraf – video – durum güncellemesi) dilediğiniz kişilere görünmesini sağlayabilmeniz. Arkadaş listelerinizi ayarladıktan sonra, paylaşımı yapmadan önce “Paylaş” butonunun hemen yanında çıkan seçeneği (kilit simgesi) kullanarak arkadaş listelerine ya da kişiye özel sınırlandırmayı kullabilirsiniz.

  Facebook’ta duvarı kapatma:
  Bir üstteki durumdan farklı olarak, arkadaşlarınızın duvarınıza yazmasını da engelleyebilirsiniz. Bunun için “Arkadaşlarımın yazdığı Duvar yazılarını görebilme” seçeneğini özelleştirebilirsiniz. Dikkat: Doğum gününüzden önce düzeltmeniz, faydanıza olacaktır.


  Facebook Duvar Ayarları
  Facebook’un duvar ayarları uzun bir süredir sıkıntılı. Bundan önce yapılan bir değişiklik yüzünden her yaptığımız (fotoğraflara yapılan yorumlar, ilişki/din/hobi v.b değişiklikler) maalesef duvarımızda yer alıyor. Var olan ayarlar hala bunu engellemeye yetmiyor.


  Yine birkaç ufak ayar mevcut. Hesap -> Gizlilik Ayarları -> Profil Bilgileri yolunu izleyerek, birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Bunlardan aşağıda görünen 2 tanesi duvar ayarları için önemli.