Facebook Çete Savaşları Oyunu Nasıl Oynanır

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 14 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Facebook’un son zamanlarda tutulan ve popüleritesi çok yüksek olan çete savaşları oyununu
  Giriş Yap | Facebook adresinden girerek uygulamayı sayfanıza ekleyerek kendinize arkadaşlarınızla birlikte bir çete kurabilir eğlenceli saatler yaşayabilirsiniz.

  Mülke Zarar Ver, Korsan Yazılım Sat, Ev Soyma, Mağaza Soyma, Yasadışı silah bulundurma, Araba Hırsızlığı gibi size para kazandıran görevler yapabilirsiniz.

  Sokak Köşesi, Mağaza, Internet Kafe, Spor Salonu, Bar, Restoran, Dans Kulübü, Masaj Salonu, Alışveriş Merkezi, Otel, Kumarhane gibi mekanlar alabilir ve şanınıza şan katabilirsiniz.

  Bira şişesi, beyzbol sopası, bıçak, tabancı gibi saldırı aletleri, kamuflaj, elbise, can yeleği gibi savunma aletleri alabilir, kaykay, bisiklet, araba gibi ulaşım araçları ile dolaşabilirsiniz.

  Seviyeniz yükseldikçe alabileceğiniz ürünler artıyor, yapabileceğiniz görevler çoğalıyor.

  Kavga etmek için sağlam bir savunma ve saldırı silahı edinince, vurun etrafınızdaki kişilere.. saldırın

  Eğlenceli bir facebook uygulaması deniliyor ama ben şiddet içerdiği için pek tavsiye etmiyorum.

  çeteci makas nedir? çeteci makas bonus görevi görmektedir.. çeteci makas kısmında sp olarak puanınız görünmektedir.. eğer 5sp puanınız varsa orda yazan yeniden HP Elde etme ya da yeniden EN (enerji) elde edebiliyorsunuz eğer hp ve enerjiniz çok düşükse bunlardan birini seçin… ya da altta para miktarı vardır.. eğer onu seçerseniz ordaki parayı kazanırsınız.. bu miktar her seviye atladığınızda artmaktadır o yüzden sp puanlarınızı dikkatli kullanın.. SP Puanı nasıl kazanılır onuda anlatayım.. Çeteci makas kısmında altta siteler çıkmaktadır.. özellikle Free yazan siteler çıkıyor zaman zaman, Facebook içi gruplara katılım linkleride çıkabiliyor.. bu grup katılımlarınızdan 2sp kazanabilirsiniz tabi bu grup davetiyelerini gün içinde çeteci makas kısmına göz atıp yakalamanız lazım..! diğer Free sitelere tıkladığınızda ise üye olarak belirtilen sp puanları kazanabilirsiniz….
    2. Cevap: Facebook Çete Savaşları Oyunu Nasıl Oynanır

  Çete Savaşları oyununa başlamak için öncelikle Facebook'a üye oluyoruz. Facebook arama motoruna Çete Savaşları yazarsanız oyuna davete gerek kalmadan da ulaşabilirsiniz. Erişime izinver yazısını onayladıktan sonra Çete Savaşlarını oynamaya başlayabilirsiniz. Gelelim ayrıntılı anlatıma

  [​IMG]

  Ana sayfa size saldıranları ve nekadar hasar ve bununla birlikte nekadar paranızı aldıklarınızı görebilirsiniz.

  [​IMG]

  Bu bölümde, hem seviye geçebilmek, hem Silah, Araç gibi Araçları almak, hem de size gelir gelmesini sağlayacak Bölge satın alabilmek için gerekli parayı sağlamaya yardımcı olan görevleri yerine getiriyoruz. Çetitli görevler var ve bu görevler için belli seviyede ve Çete üyesine sahip olmamız gerekiyor. Ne kadar çok Çete Üyemiz, seviyemiz, Enerjimiz olursa, okadar çok görev yapabiliriz.

  [​IMG]

  Burasıda bize sürekli bir gelir getiren magaza, spor salonu, otel gibi yerleri satın alabileceğimiz bölüm oluyor. ve her satın alışımızda o yerin o anki değeride otomatik olarak artıyor. Alacağınız silah, araba gibi araçların vergisinide buralardan karşılıyorsunuz.

  [​IMG]

  Burasıda Çete Üyelerinin birbiriyle kavga ettiği bölüm. Enerjiniz varsa ve karşı tarafta Ağır yaralı değilse hemen sağında Bireysel ve Grup saldırı yazıları var onlara tılamak suretiyle rakiplerimize saldırıyoruz. saldırı sonunda bizim ve rakibimizin ne kadar hasar aldığını gösteren bir sayfa gelecek orada rakibinizin hemen sağında Bireysel ve Grup olarak saldırın hemen altında Aranan yazısını göreceksiniz o da o kişiye Suikast girişiminde bulunmak isterseniz o yazıya tıklamanız ve çıkan kutu ekranlarını onaylamanız ve suikast'ı gerçekleştir linkina tıklamanız gerekiyor. Bu işlem sırasında Enerjinizin 10'un altında olmamasına olmasına dikkat edin. Rakibiniz dişliyse komaya giren kişi siz olabilirsiniz :)
  Suikast girişiminde başarılı olursanız kutuda yazan parayı aldığınız gibi rakibinizde hem komaya girer, hem de bölgesindeki bir yeri ve bir aracını kaybeder.

  Saldırı sırasında galip geldiyseniz rakibinizin parası varsa parasını ve ayrıca 2-4 arası tecrübe puanınıda beraberinde alırsınız. bu tecrübe puanlarıda seviye atlamanıza yardımcı olacaktır.
  Seviye atladığınızda mutlaka karakterim bölümüne gidin ve orada yer alan Enerjini, savunmanı, saldırını, sağlığını artır seçeneklerinden kullanmak için size verilen 3 hakkı kullanın. yalnız şunu unutmamak gerekir Nekadar sağlık alırsanız aynı oranda Dayanılılıkda alın yoksa Sağlığınız kaldığı halde dayanıklılığınız yoksa başkasına saldıramazsınız. o yüzden sağlık aldığınızda beraberinde mutlaka Dayanılıklılıkda alın.

  Savunma ve saldırıya daha fazla önem vermekte yarar var ileride ikisi daha çok lazım oluyor.

  [​IMG]

  Burasıda Donanım kısmı burada Silah, Araba, Çelik yelek gibi Araçlar alıyoruz ve bunların her biride bizim Savunma ve Saldırımıza destek olan unsurlar. bazılarının vergisi olduğu için o vergiyide Bölgede bulunan yerlerden karşıladığını bilmemizde yarar var.
  Ve satın aldığını Dnanımı satın alma işleminden sonra mutlaka Donan linkini tıklayın aksi takdirde eski Donanımla yola devam edersiniz. ve Görev için istenilen arçaları donanmanıza gerek yok o Araçcın listenizde olması yeterli. En iyi Savunma ve Saldırı katkısı olan Araçları Donanmanız yararınıza olacaktır.

  [​IMG]

  Çetem Bölümünden çete üyelerinizi görebilr Facebookta ki Arkadaşlarınızı bu oyuna davet edebilirsiniz. Daveti kabul eden her Arkadaşınız için siz belli oranda para gelir (Aynı şekilde Arkadaşınızada geliyor). bu Üye alımında gelen para oranı ilerleyen bölümlerde dahada fazlalaşıyor.

  [​IMG]

  Burasıda oyunun Bankası. yatırdığınız paralar için %10 komisyon alıyor ama paranızı kem gözlerden korumak için en iyi yer. Sıfırlama (oyunun enbaşına dönülüyor galiba) yapsanız da paranızın Bankada kaldığını yazıyor. daha henüz sıfırlama yapmadığım için tam olarak bu konuda birşey diyemeyeceğim.

  [​IMG]

  Bu bölümde tartışma bölümü. Burada bazı konularda okumak, duymak istemeyeceğiniz küfür içerikleri kullanılabildiği için pek girmenizi tavsiye etmiyorum. Aynı zamanda buradanda Çetenize Üye davet edebiliyor veya Davet bekleyenleri çetenize dahil edebiliyorsunuz. ama bunu yaparken dikkatli olmanızı öneririm bazı karaktersiz kişilikler bunu başka maçlı kullanabiliyor. bana şuana kadar böyle biri gelmedi ama bu yolla aldığı msn adreslerini tartışma bölümüne aktaran karaktersiz kişilere denk geldim. O yüzden Davet konusunda tanıdıklarınızı önplanda tutarsanız daha iyi olacaktır.


  İyi oyunlar.