Facebook Adresi Nasıl Geri Alınır

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 15 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Adresimi Nasıl Geri Alırım

  Facebook Hesabınızı Çalan kişiler E-Postanızı da Çalmış ise ve Onaylı Telefonunuz bulunmuyorsa yapmanız gerekenler şunlardır;

  Böyle bir durum söz konusu ise önce kendinize başkalarının bilmediği yeni bir e-posta adresi alıp, Şifre Sıfırlama ekranında görünen Bunlara artık erişimin yok mu yazısını tıklayın. Karşınıza çıkacak pencerede bu yeni e-posta adresini girmeniz olacaktır.

  Yeni e-posta adresinizi girdikten sonra çıkan pencerede Facebook hesabınızı açarken oluşturduğunuz güvenlik sorusunun yanıtını girmeniz gerekmektedir.

  Güvenlik sorusuna doğru yanıt verdiğinizde çalınan Facebook hesabınızı arkadaşlarınızı aracılığyla geri alma penceresine yönlendirileceksiniz.Bu sayfaya geldiğinizde sizden üç arkadaşınızı seçmeniz istenecek. Burada güvenebileceğiniz ve ulaşabileceğiniz üç arkadaşınızı seçin. Onlara, sizin çalınan Facebook hesabınızı geri alabilmeniz için gereken kodlar ve talimatlar gönderilecektir.

  Bu üç arkadaşınıza gönderilecek kodları gerekli yerlere girdiğinizde hesabınızı artık geri alabilirsiniz. Tabiki bu kadar uğraşmamak için telefon numaraznızı şimdiden onaylatmanız en akıllıca çözüm olacaktır.