!f İstanbul 2010

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 7 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. 9. !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Film Festivali
  2010 !f İstanbul
  !f İstanbul Film Festivali 2010

  [​IMG]
  Şubat ayının önemli film etkinliği olan !f İstanbul, 11 - 21 Şubat 2010 tarihleri arasında dokuzuncusu ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.
  70'i aşkın farklı kategoriden filmler AFM salonlarında izleyiciye sunulacak.

  Festivalde:
  Sessiz ve İsyankâr, Hit Filmler, !f Kült, Erkeklik Halleri, Fantastik Filmler gibi bölümlerin yanı sıra; festivalin uluslararası yarışması !f Inspired / Keşif ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ağırlıyor.

  Özel gösterim bölümündeyse, “Film çekmek için bir kadın ve bir silah yeter.” diyen Godard’ın sinema üzerine söylediklerinden yola çıkarak, arşiv görüntülerini kurgulayıp bir kolaj üreten Gustav Deutsch, bu özel gösteriminin özel konuğu.

  Bu yıl diğerlerinden farklı olarak !f2 (!f kare) deneyi ile festivalin son iki günü olan 20-21 şubatta, seçilmiş 5 film istanbul haricinde 5 farklı şehirde dijital olanaklarla eş zamanlı olarak gösterilecek.

  Çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceği !f İstanbul‘un açılış partisi, 12 Şubat akşamı Ghetto da, kapanış partisi olan !f Gökkuşağı partisi ise 20 Şubat akşamı festival merkezi olan The Hall de gerçekleşecek.

  Festivalin resmi sitesi: http://2010.ifistanbul.com/tr