Ezber Beyni Geliştirir

'Dini Bilgiler' forumunda Semerkand tarafından 27 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. İnsan beyni nasıl gelişir ?
  Beyni ezber geliştirir
  Ezber Beyni Geliştirir

  Faydalı Bilgiler İnsan beyninde milyarlarca beyin temel hücresi ve birkaç trilyon da bu hücrelere yardım eden ve destek olan lojistik hücreler vardır. Fakat bizler ancak bu hücrelerin genel olarak %2'sini kullanabilmekteyiz.


  Müthiş bir enerji kaynağı olduğuna inandığımız beynimizi geliştirmek, fonksyonlarını arttırmak ve muha,keme yeteneğini geliştirmek ise kendi elimizde...

  İnsan beyninin fonksiyonlarını arttırmanın en güzel yolu ezber yapmaktır. Beyin hücrelerini aktif hale getirebilmek için tatbik edilen ezber yapma tekniğini Japon Eğitim Sistemi'nde görüyoruz. Japonlar çocuklarına okul çağında aklınıza ne gelebiliyorsa ezber yaptırmaktadırlar.

  Ezber yapmak, beyin hücreleri arasındaki bağlantıları aktif hale getirir. Beyindeki tek bir hücrenin 10 ayrı bağlantısı vardır. Bu bağlantıların hepsi de aktif hale gelebilmektedir. Bu bağlantılar arasındaki haberleşme, aklımızın alamayacağı, bugünkü metotlarla ifade edemeyeceğimiz bir hızla gerçekleşmektedir.

  Ezber ne kadar fazla yapılırsa bağlantılardaki haberleşme ağı da o kadar gelişmekte. Ve beynin muha,keme gücü o derece artmaktadır.

  Bugüne kadar çok çalışmaktan hasta olan bir beyin ortaya çıkmamıştır. Ama tembellikten, çalışmamaktan dumura uğramış, fonksiyonlarını yitirmiş bir çok beyin görülmüştür.

  Çocuklara bol miktarda ezber yaptırmanın beyin hücreleri açısından bir çok faydasının olacağı da muhakkaktır.