Eyeliner nasıl çekilir?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


  1. Eyeliner nasıl çekilir?
    [​IMG]
    Eyeliner çekmek nedense birçok kadın için zor gelir.Aslınada sandığınız kadar zor değildir eyeliner çekmek sadece püf noktalarını bilmeniz yeterli olacaktır.Sizlere en güzel ve kolay biçimde eyeliner nasıl çekilir anlatmak istiyorum bayanlar göreceksiniz bu yazıyı okuduktan sonra çok daha rahat eyeliner çekebileceksiniz.

    Öncelikle makyajınızın dağılmaması için göz kapaklarınıza primer uygulamanızı öneririz.Göz kapaklarınıza süreceğiniz kapatıcı da göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirecektir.Cildinizin primeri ve kapatıcıyı emmesi için bir süre bekledikten sonra makyajınıza başlayabilirsiniz.Eyeliner sürerken çizgi çekmeye göz kapağınızın ortasından başlayın ve göz ucunuza kadar çekin. Göz pınarınıza doğru olan kısmı sonradan birleştirin.Eyelinerı aşşağı doğru sürmemekte fayda var. Açılı bir şekilde yukarı doğru sürmelisiniz. Kirpik hizası boyunca sürülen kalın eyeliner göz kapaklarını malesef düşük gösterir.

    Bir türlü düzgün bir çizgi çekemiyor ya da elleriniz titriyorsa, kirpik diplerine aralıklı noktalar yapıp sonra bir çizgi oluşturabilirsiniz.