Evlilik Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 18 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


  1. Evlilik Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?    Evlilik öncesi eş seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini aşağıdaki kısa yazımızda öğrenebilirsiniz.
    Eş seçiminde nelere dikkat etmeliyiz diye soruyorsanız bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

    Evlilik öncesi ilk görüşmelerde nelere dikkat etmek gereklidir;İlk görüşmede kesinlikle güzelliğe ya da yakışıklılığa aldanmayın, yanıltıcı olabilir. Sizi rahatsız eden sebebini bile açıklayamayacağınız bir şey varsa o kişiden uzak durun.Çünkü ilk görüşte karşınızdaki kişiden hoşlanmak çok önemlidir.Hoşlanmak dış görüntüyle güzellikle alakalı bir durum değildir bunu sakın unutmayın.Tanıştığınız kişiye karşı kanınız kaynadıysa ufak tefek ayrıntıları göz ardı edebilirsiniz.Detaylara fazla takılmayın.

    Karşınızdaki kişiden beklediklerinizi yüksek tutmayın siz nasıl mükemmel biri değilseniz karşınızdaki kişininde küçük hatalarını görmezlikten gelmeye çalışın.Yapmanız gereken ilk şey kendi önceliklerinizi belirlemek olmalıdır.Sizin için dindarlık en mühim şey ise mutlaka bu konudaki davranışlarını dikkate alın ve gözlemleyin.Sadece ibadet etmesi değil söz konusu olan insanlara karşı saygı seviyesi çevresine karşı yaptığı hareketler hayvanlara nasıl davranıyor tüm bunları dikkate almalısınız.Siz siz olun kendinizi asla olduğunuzdan farklı göstermeyin.