Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Davası Ve Dilekçe Örneği

'Kadınların Dünyası' forumunda Blue tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Davası Ve Dilekçe Örneği


  AİLE MAHKEMESİNE

  DAVACI :

  VEKİLİ :

  DAVALI :

  KONU : Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma talebinden ibarettir.

  AÇIKLAMALAR :

  1- Davacı müvekkil ile davalı eşi // tarihinde evlenmişlerdir. Evlikten itibaren ilinde yaşamaktadırlar. Ancak evlilikten bu zamana kadar aralarında daimi olarak şiddetli kavgalar baş göstermiştir. Taraflar hiçbir şekilde anlaşamamaktadırlar.

  2- Aynı evde yaşayan iki yabancıya dönmüşlerdir. Defalarca yeniden başlamayı denemişler ancak bu girişimler her seferinde başarısızlıkla sonuçlanmış ve her yeni girişim yeni kavgaları peşi sıra getirmiştir.

  3- Yaşanılan kavgalar neticesinde taraflar fiilen ayrılmışlardır. Davalı yaklaşık 2 aydır ailesinin yanına, ye dönmüştür. Fiili olarak artık birleşmeleri mümkün değildir.

  4- Her iki tarafta boşanmayı istemektedir. Davacı ve davalının çocukları da bulunmamaktadır. Açıklamış olduğumuz sebeplerle diğer hukuki haklarımızı saklı tutarak boşanma davasını açma mecburiyetimiz doğmuştur.

  HUKUKİ NEDENLER : Türk Medeni Kanunu ve ilgili mevzuat.

  HUKUKİ DELİLLER : Vukuatlı Aile Nüfus Kayıtları, Nüfus Cüzdan ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisi, tanık beyanları, yemin ve diğer yasal deliller

  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle Bir araya gelmesi mümkün olmayan tarafların, evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanmalarına karar verilmesini, dava giderleri ile vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz. //.

  Davacı Vekili

  Av.