Evliliği canlandıracak 7 sır

'Kadınların Dünyası' forumunda ayşe tarafından 19 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Evliliği canlandıracak 7 sır

  [​IMG]

  Kategori: evlilik | Anahtar sözcükler: evlilik ilişkiler ayrılık boşanma
  Evliliğinizde tehlike çanları mı çalıyor? Eski mutlu günlerinizi mi özlüyorsunuz? Önerilerimizi uygulayın, evliliğinizi kurtarın!

  Uzmanlar, başarılı bir ilişkinin hayat boyu mutluluğun anahtarı olduğunu söylüyor. İlişkide fedakârlığın da, işe ayrılan zamanın da doğru dozda olması gerekiyor. Tek tarafın fedakârlığı üzerine mutlu evlilik kurulmuyor. Doğru kişiyi bulmaktan çok doğru ilişkiyi kurmak önemli. 7 küçük ipucuyla mutlu evliliği yakalamak mümkün...

  Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden psikolog Ben-Shahar "Happier: Learn The Secrets To Daily Joy and Lasting Fulfillement" adlı kitabında birkaç tavır değişikliğiyle evlilikte ömür boyu mutluluğun 7 sırrını anlatıyor. İşte o 7 ipucu...


  Şimdiye yoğunlaşın

  İstatistiklere göre, bir çift günde ortalama 2.5 saati beraber geçiriyor. Bunun çoğu ise televizyon başında ve sofradaki vakitler. Bu ilişkiye başladığınız günleri düşünün. Kendinize sorun: ''Onunla yeterince zaman geçiriyor muyum?'' ''Eğer geçiremiyorsam bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?'' Evet birlikte olduğunuz zamanı nasıl değerlendiriyorsunuz? Unutmayın, harcadığınız zamanda ne yaptığınız, harcadığınız zamanın miktarından daha önemlidir. Yani aynı evde olmak, beraber olmak anlamına gelmez.


  Kurbanı oynamayın

  Eşin mutluluğu ya da hatırı için bir ilişkiyi sürdürmek, karşı tarafı da, sizi de hüsrana uğratır. Fedakârlık yapılacaksa iki tarafın birlikte mutlu olacağı şekilde yapılmalıdır. Sizin mutluluğunuz eşinizi, eşinizin mutluluğu da sizi mutlu edecektir.


  Eşinize mektup yazın

  Eşinize minnettarlık mektupları yazmayı alışkanlık haline getirin. İlişkinizden memnun olduğunuzu, paylaştığınız hayalleri, romantik tatilleri yazın. Bu tür mektuplar ilişkinizin güzel yönlerini ortaya çıkaracaktır. Ayda bir iki tane bu tür mektuplardan mutlaka yazın.


  Aşk haritası yapın

  Eşinizin her şeyini bildiğinizi düşünebilirsiniz ama onun hayallerini biliyor musunuz? Onun hakkında bilmediğiniz şeyleri öğrenmeye çalışın. Öğrendiğiniz her ayrıntıyı not edin. Bu harita size yön versin.


  'Aşkın ne demek olduğunu’ sorun

  Önce kendinize sonra da eşinize sormanız için birkaç soru: Âşık olmak ne demek? İyi bir partner olmak için ne yapabilirim? Bu soruları eşinize de sorun. Böylece aşka bakış açınızın aynı olup olmadığını öğrenirsiniz.


  Birbirinizi teşvik edin

  Bir liste yapın: Mutluluk hedeflerinize ulaşmak için hayatınızda nasıl değişiklikler yapabilirsiniz. Eşinize ona verdiğiniz sözleri tutacağınızı söyleyin. Bu sözlere diyet, fitness, rejim veya iş değiştirme dahil. Sözlerinizi yerine getirmeniz kolay olmayabilir. Eşinizin desteği yol almanızı kolaylaştıracaktır.


  İlişkinizi güçlendirin

  İlişkilerdeki başarısızlığın en büyük nedenlerinden biri, doğru eşi bulmanın en önemli şey olduğunun düşünülmesidir. Yalnızca bir doğru kişi yoktur, birçok kişi vardır; önemli olan doğru bir ilişkiye sahip olmaktır. İkinizin de seveceği aktivitelere katılarak birbiriniz hakkında daha çok şey öğrenebilirsiniz. Örneğin, o futbolu siz tiyatroyu seviyorsanız, belli aralıklarla, sırayla maça ve tiyatro izlemeye gidin. Faydasını göreceksiniz.
    2. Cevap: Evliliği canlandıracak 7 sır

  Evli olanlar daha iyi bilir belki ama bence külleri biraz karıştırmakta fayda var sanırım...
    3. Cevap: Evliliği canlandıracak 7 sır

  Bence bu bilgileri dikkate almak lazım teşekkürler Ayse:cool:
    4. Cevap: Evliliği canlandıracak 7 sır

  Bilgiler için teşekkürler Ayşe ne yazıkki günümüz toplumunda bu tür öneriler yada yazılanlara rağmen okunup uygulanmak yerine zamanla tecrübeyle kazanılıyor.Yine de dikkate alıp uygulayana ne mutlu..
    5. Cevap: Evliliği canlandıracak 7 sır

  güzel ve faydalı olacak bilgiler teşekkürler ayse

  fakat tek tarafın okuyup gözden geçirip dikkate alması ne kadar fayda sağlarki bir evliğe
    6. Cevap: Evliliği canlandıracak 7 sır

  Çok doğru gerçekten aynı evde olmak birlikte olmak değildir;bir kitabın tek bir sayfasını beraber okuyabiliyorsan birliktesin .