Evlilere Vergi İndirimi Devri Geliyor-Bekarlık Sultanlık Devri Bitiyor

'Haberler' forumunda ZORBEY tarafından 26 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Maliye, vergi sisteminde köklü değişikliklere hazırlanırken, gönüllü uyumun artırılması ve vergi tabanının genişletilmesi için Alman Vergi Sistemi'ni model aldı.

  Sabah gazetesinin haberine göre, vergi oranları gelir seviyesi ve medeni duruma göre değişecek. Evli çiftler ve bekârlar için farklı gelir vergisi oranları ve tarifeler uygulanacak. Almanya'da, evli çiftlerin yıllık kazançlarının 15 bin Euro'ya kadar olan bölümü, bekarlar da 7 bin 600 Euro'ya kadar olan bölümü vergiden muaf tutulurken, Türkiye'de de "bekârlık sultanlıktır" dönemi sona erecek.

  Almanya'da olduğu gibi gelir vergisi mükelleflerinden yüzde 5.5 oranında dayanışma vergisi alınması, vergi gelirlerinin hükümet ve belediyeler arasında paylaşımı da yeniden düzenlenmesi, servet ve sermayelerinin, gayrimenkullerinin değer kazanması durumunda da vergi tahakkuku öngörülüyor. Toplumda yaşamanın topluma belli bir maddi yük getirdiği ve bunun karşılığının ödenmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkarak "Kullanana ödet", "özel kent vergisi" gibi uygulamalarla yeni kaynaklar yaratılacak.
    2. Cevap: Evlilere Vergi İndirimi Devri Geliyor-Bekarlık Sultanlık Devri Bitiyor

  desene milleti soyup soğana çevirecekler
    3. Cevap: Evlilere Vergi İndirimi Devri Geliyor-Bekarlık Sultanlık Devri Bitiyor

  Başbakan ilk önce evliliklerde en az üç çocuk dedi arkasından milleti evliliğe teşvik etmeye başladı. İyi,güzel,hoşda bu devirde bu hayat pahalılığında nasıl olacak. Öyle evli çifte vergi indirimiyle filan olacağını pek zannetmiyorum ben :f20:
    4. Cevap: Evlilere Vergi İndirimi Devri Geliyor-Bekarlık Sultanlık Devri Bitiyor

  iyi o zaman kimse evlenmesin tuaf insanlarsınız hayat pahalıymuş :))