Evli Kadınlar

'Bunları biliyormusunuz' forumunda DiScOvErEr tarafından 10 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Evli Kadınlar İçin Önemli Konular.

  GÜLERYÜZ;
  Kadın, erkeğine karşı güler yüzlü, tatlı sözlü olmaya çalışmalı. Kocasının iyiliklerine karşı teşekkür etmek de, güzel bir nezaket halidir.İtaat: Kadın, eşinin meşru isteklerine itaat etmeli, sözlerini dinlemeli. Ancak haram işlemeye ve farzın terkine yönelik yersiz bir istek karşısında kimseye itaat gerekmez.

  EV İDARESİ;
  Ev idaresinde kadın lüks ve israftan kaçınmalı. Evdeki eşyaları temiz ve idareli kullanmalı. Ev masraflarında kadının savurganlığı iyi değildir. Tutumlu olması gerekir. Buna dikkat etmeyen aileler sıkıntıya düşerler.

  İZİN ALMAK;
  Eşinden izinsiz ve lüzumsuz dışarılarda gezmekten kaçınmalıdır. Ancak ana-baba ve yakın akrabalar, lüzum ve ihtiyaç halinde izinsiz de olsa ziyaret edilebilir.

  SÜSLENME;
  Kadın, evindeki süs ve giyimiyle erkeğine cazip görünebilmeli. Bu süslenme faydalı ve lüzumludur. Fakat kadın, sadece eşi için süslenmeli, dışarıya karşı değil!

  TENKİTTEN ÇEKİNMEK;
  Kadın, erkeğine karşı olur olmaz şeyler için tenkitte bulunmaktan ve ona emir verir gibi tavır almaktan sakınmalı. Hiç bir erkek, eşinin ona emir vermesinden hoşlanmaz.

  DEDİKODU;
  Bağırıp çağırmaktan, gevezelik etmekten, başkalarının dedikodusunu yapmaktan kadınlar titizlikle sakınmalı. Huzursuzlukların baş sebebi dildir, bunu unutmamalı.

  ALAYDAN SAKINMAK;
  Kadın, şaka dahi olsa eşi ile alay etmemeli. Ona hakarette bulunmamalı. Hele bunu başkalarının yanında asla yapmamalı. Ayrıca ikide bir kendini ve sülalesini övmekten sakınmalı.

  ŞİKAYETÇİ OLMAMAK;

  Erkek eve döndüğü zaman kadın, bir takım sıkıntı ve şikayetleri öne sürerek huzur bozmaktan sakınmalı. Ailedeki kaynana kayınbaba ile de iyi geçinmelidir.

  ENGEL ÇIKARMAMAK;
  Kadın, eşinin ilmi ve fikri çalışmalarına engel olmaktan sakınmalı. İlim ve fikir mesleğinde hizmet görenler, bunları evlilik hayatına feda edemezler.

  alıntı
   
 2. Cevap: Evli Kadınlar

  çok faydalı bilgiler teşekkür ederim zaten bende elimden geldiğince uymaya çalışıyorum çoğuna
   
 3. Cevap: Evli Kadınlar

  Böyle varsa 2 tane rica edeyim :)
   
 4. Cevap: Evli Kadınlar

  Tabi her şey karşılıklı olmalı...Aynı şeyler erkekten de istenmeli....