Evlenme Teklifi Ne Zaman Edilir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 29 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Evlenme Teklifi Ne Zaman Yapılmalı


  Ne Zaman Evlenme Teklifi Yapılır

  Evlilik teklifinin yapılacağı zaman çok önemli. Daha ilişkinin başında, örneğin 1 aydır çıkıyorken böyle bir teklif yaparsanız hiç de ciddiye alınmazsınız. Ayrıca siz de duygularınızdan emin değilsinizdir. Araştırmalara göre, ilişkinin ilk 3 ayında yapılan evlenme tekliflerinin ancak yüzde 13′ü evlilikle sonuçlanıyor. Kalan yüzde 87′si bir süre sonra bu tekliften pişman olup vazgeçiyor.

  Kendinizi evliliğe hazır hissediyorsanız hiç düşünmedne sevgilinize evlenme teklifi yapabilirsiniz fazla düşünmenin beklemenin bir anlamı olmasa gerek...

  Uzun ya da kısa, bir flört dönemi geçirdiniz ve artık evlenme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz. Evlilikte ilk aşama, bildiğiniz gibi evlenme teklifi.Bazı istisnalar hariç, genelde teklifi yapan erkek tarafı olduğu için evlenme teklifi önerilerimiz daha çok erkeklerin işine yarayacak.

  Nasıl bir evlenme teklifi yapabilirsiniz


  Yemekte

  Romantik bir yemek esnasında kutudan çıkan bir yüzük ve kadınına karşı diz çöküp benimle evlenir misin? diyen bir erkek... Tam bir film karesi... Çok klasik ve belki de modası geçmiş olsa da hiçbir kadının hayır diyemeyeceği güzellikte bir teklif. Üstelik bugünün özensiz ilişkileri ve tabii özensiz evlenme tekliflerine bakacak olursak son derece farklı ve hoş bir teklif biçimi.

  Reklam panosu

  Hani şu yolda önünden geçerken kendimizi bir türlü bakmaktan alıkoyamadığımız reklam panoları... Evlenme teklif etmek için müthiş bir yol! İstediğiniz yerde, istediğiniz sayıda kiralayabileceğiniz billboardlar üzerinde aşkınızı ilan edebilir, evlenme teklif edebilirsiniz. Tabii seçtiğiniz billboardların sevgilinizin kullandığı yol güzergahı üzerinde olmasına özen göstermeniz kaydıyla...

  Etkili evlenme teklifleri

  Evlenme teklifi için seçtiğiniz sözcükler çok önemlidir kadınlar açısından. Bunun için romantik filmlerden esinlenebilirsiniz.

  Sen benim için bir tanesin

  Kaçak Gelin adlı filmde erkeğin, evlenme fobisi olan ama sık sık nişanlanan, her nişan sonrası düğününden koşarak kaçan kadına yaptığı teklife bakın: Zor zamanlarımızın olacağını garanti ediyorum. Hatta ikimizin de kaçıp gitmek isteyeceği zamanlar da olacak, biliyorum. Ama eğer benim olmanı istediğimi sana söylemezsem, hayatımın sonuna dek mutsuz olacağımı da garanti ediyorum. Çünkü tüm kalbimle biliyorum ki, sen benim için bir tanesin!

  Sen benim en yakın dostumsun

  Ya da Sınırları Aşmak adlı filmde müzisyen Johnny Cashin defalarca evlenme teklifi ettiği ama bu defa olumlu yanıt amak istediği Junea sahne üzerinde sarf ettiği sözler: Sana kırk farklı yolla teklif ettim, şimdi sıra güzel bir cevap vermekte. Benimle evlenir misin? Seni seviyorum June. Sen benim en yakın dostumsun, evlen benimle!