Evin havası nasıl temizlenir

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 8 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. Evinizin havasını nasıl temizlersiniz?


    Evimizin havasını temizlemek için bir çoğumuzun yaptığı şey ne kadar kapı pencere varsa açıp havalandırmak olsa gerek..Yaz kış farketmez ben her sabah bunu yaptığım için ilk aklıma gelen bu oldu..Evimizin havası, organik kimyasallarla, açık havadan beş kez daha fazla kirlenmiş olabiliyor biz bunu farkedemiyoruz tabiki. Bizleri hasta eden evimizin havasını temizleyebilmek için ne yapmamız gerekiyor.

    Evimizi temiz tutmak için kullandığınız deterjanlar, spreyler ve leke çıkarıcılar kapalı alanlardaki toksinlerin ana kaynağını oluşturur.Doğal etiketli ürünler hala zararlı maddeler içeriyor olabilir. Bunların yerine arap sabunu, bitkisel sabun tozu gibi doğal malzemeleri kullanabiliriz.

    Ve benim yaptığım gibi Pencerenizi aralayın Evinizin havasını filtrelerle ya da hava temizleyicilerle temizleyebileceğinize inanıyorsanız şunu bilin: Bunlar, duman ve toz gibi küçük partikülleri bertaraf etmenin en iyi yoludur ancak zararlı gazları çıkarmada etkili değildir.Evi havalandırmak, içerideki kimyasalları def etmenin en iyi yoludur. Gün içinde birkaç kez 10 dakika kadar camlarınızı açın ve hava sirkülasyonu olmasını sağlayın. Eğer yoğun trafik olan bir yerde oturuyorsanız, bu havalandırma işini gece yapmalısınız.