Evdeki Rutubet Nasıl Gider

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 30 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Rutubet sorunu birçoğumuzun neredeyse korkulu rüyası sayılır.Yaşadığımız evlerde bazen elimizde olmayan nedenelrle sorunlar çıkabiliyor bunlardan biriside evlerde oluşan rutubet oldukça rahatsız edici bir durumdur sağlık açısından da sakıncaları bulunan rutubet nasıl gider rutubeti gidermek için neler yapılabilir yazımızda kısaca rutubetten kurtulma yollarını bulabilirsiniz.

    Evde oluşan Rutubet Eşyaların çürümesine ve romatizma ya da alerji gibi pek çok sağlık sorununa yol açabilmektedir.
    Rutubet oluşumunun nedeni su buharı canlıların nefes alma ve ya da terlemesinden kaynaklanabileceği gibi duş, yemek yapma, çamaşır yıkama benzeri günlük aktivitelerimiz nedeniyle de oluşabilmektedir.

    Evdeki rutubetin giderilmesi için en iyi yöntemlerden birisi izolasyondur.Rutubetten kurtulmak için en iyi çözüm evin dış cephesine izolasyon çalışması yapılması gerektiğini unutmamak gerekir. Evin duvarları soğuk hava ve suyu geçirmeyecek şekilde yalıtım yapılması gerekir.

    Rutubetin engellenmesi için evin duvarlarına dışarıdan müdahale gerekir. Bu çözümün zorlayıcı yanı ise masraftan ziyade tek tek dairelere yapılan bir izolasyonun olumlu sonuç vermemesidir. Yaşaığınız dairenin duvarları sorunluysa ve mantolama yapılacaksa bütün apartmana yapılması en iyi çözüm yolu olacaktır.