Evdeki malzemelerle pasta süsleme

'Damak Keyfi' forumunda Belinay tarafından 20 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Evinizde bulunan malzemelerle pasta süslemek oldukça kola bayanlar.Yazımızda sizlere evdeki malzemelerle nasıl pasta süslenir nasıl evde bulunan malzemelerle pasta süsleri hazırlanır kısaca anlatmaya çalışacağız.

  [​IMG]

  Evde çocuklarınız için bir pasta hazırladınız ve bu pastayı nasıl süsliyeceğiniz konusunda tereddütler yaşıyorsunuz.Bu çok basit evinizde neler var şöyle bir göz atın örneğin Kakao,Hindistan cevizi,kuru meyveler, yada taze meyveler mutlaka her evde bulunan ayrıca değişik pasta şekerlemeleri ve süslemeleri varsa bunlarıda kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Örneğin harika kremalı bir pasta yaptınız üzerine eğer evinizde kakao yok ise bisküvileri ezerek üzerine serpebilirsiniz farklı ve çok hoş bir tadı olacaktır.

  Ayrıca içerisinde kullandığınız malzemelerden de yararlanabilirsiniz.Pastanızın tamamını sıvayın iç kreması ile krem şantiyi karıştırarak.Fazla krem şanti kullanmanıza gerek yok sadece süsleme yaparken pastanın üzerine yapışmasını sağlamak için gereklidir.Örneğin pastanızın içerisinde muz kullandıysanız dışında muz kullanmayın çünkü muz kararacağı için hoş bir görüntüsü olmaz.

  Kuru meyvelerlede gayet hoş bir pasta görüntüsü elde edebilirsiniz.Yeterki hayal edin ve pastanızı dileidğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

  [​IMG]