Evdeki Malzemelerle Ne Pişirsem

'Damak Keyfi' forumunda Yasemin tarafından 30 Ekim 2013 tarihinde açılan konu
 1. [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/evdeki-malzemelerle-nepisirsem-91642.jpg]evdeki-malzemelerle-nepisirsem-91642[/IMGALT]

  Merhaba marifetli bayanlar bugün sizlere evinizde bulunan malzemelerle neler yapabileceğiniz konusunda bilgilendirmek istiyorum.Özellikle çalışan bayanların işten eve geldiklerinde ne yapacağım derdinin biraz olsun önüne geçebilmek için sizlere bu konuyla ilgili bildiklerimi paylaşmak istiyorum.Ayrıca evde bulunan malzemelerle ne pişirsem diye düşünmeden önce Buraya'da bakabilirisniz.

  Öncelikle evinizde neler bulunduğuna bir göz atın hangi sebzeler hangi bakliyatlar bulunuyor bir fikir sahibi edinin ardından ne yapacağınıza karr verin.Örneğin her evde bir kavanozun içerisinde biraz kırmızı mercimek yada biraz bulgur bulunur bulgur plavı yada güzel bir mercimek çorbası yapabilirsiniz. Bunlar da olmayabilir biraz prinç ile çeşitli baharatlarda kullanarak harika bir pirinç çorbası yapmaya ne dersiniz.Hem çocuklarınızda bu çorbaya bayılacaktır üstelik besleyici yönüde çok yüksektir.

  Buzdolabımıza geçelim bakalım neler var bir kaç domates ve biber varsa buzdolabınızda hem yapımı kolay hemd eçok lezzetli bir menemen yapabilirsiniz.Ayrıca domeslerin kabuklarını soyup soğan ve biber de doğrayıp bir tavaya alıp üzerine sucuk dilimleyebilirsiniz nefis bir kahvaltılık yada öğlen yemeği olabilir.

  Her evde bulunan patates ile fırında patates de yapabilirsiniz hem kolay hem lezzetli olacaktır.Yanına pirinç plavı yapabilirsiniz eğer bulgurunuz varsa domatesli ve soğanlı nefis bir bulgur pilavı da yapabilirsiniz.Kısacası bir kadın mutfağında bulunan malzemelerle nefis sofralar hazırlayabilirler.;)

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/evdeki-malzemelerle-nepisirsem-42016.jpg]evdeki-malzemelerle-nepisirsem-42016[/IMGALT]