Evdeki Malzemelerle Nasıl Oyuncak Yapılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sevgili çocuklar ve özellikle anneler demek istiyorum çünkü çocuklar bu oyunckları anneleri ile yapmayı isteyeceklerdir.Çocuklarınızla birlikte ev yapımı farklı oyuncaklar hazırlamaya ne dersiniz.Beğeneceğinizi umduğumuz farklı ev yapımı oyuncak modelleri bulabilirsiniz sayfamızda.Öncelikle karton kutular ile ev yapılışını anlatmak istiyorum sizlere kısaca sizler verdiğim fikirden yola çıkarak daha farklı ve güzel ev yapımı oyuncaklar yapabilirsiniz.:f63:

  Karton kutuyla nasıl ev yapılır..

  [​IMG]

  Resimlerde gördüğünüz gibi Bebe biskivü karton kutusundan kolay karton maket ev nasıl yapılır tüm detaylarıyla gösterilmiş. Siz isterseniz bu ölçülerde farklı bir karton koli kullanabilirsiniz. Özellikle okulda öğretmenlerimiz öğrencilerden ödev olarak çiflik yapma yada kartondan ev yapma performans yada proje ödevlerinde size fikir sunabilir diye düşündüm.

  Bir kaç küçük ayrıntı ile daha güzelde olabilir. Mesela ilaç kutusundan bir baca ilave edebilirsiniz yada bu karton evi mukavva kartonunun üzerine yapıştırın hobi çubuklarından çit yapabilir kartondan ağaç vs yaparak evinizi dahada güzeleştirmek elinizde.

  Kırtasiyelerden satın alabileceğiniz bir yüzeyi yapışkanlı desenli yada düz kağıtlarla baloncuklar oluşturmadan evin her tarafını kaplayınız. Resimdeki örnekte sadece kapıyı falçata yardımıyla kesmişler pencerelerin yerine kahverengi fon kartonuyla pencere süsüs verilen kağıtlar yapıştırabilirsiniz.

  Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karton bir bisküvi kutusu yardımıyla harika bir ev yapabilirsiniz.

  [​IMG]