Evdeki Malzemelerle Güzellik Sırları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 13 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Evdeki Malzemelerle Güzellik Sırları  Evinizde hiç ummadığınız malzemelerle elde edebileceğiniz güzellik sırlarından bahsedeceğiz sizlere.Sayfamızda evimizde mutfağımızda bulunan birçok şey ile yapılan güzellik maskeleri ve güzellik bakım kürleri paylaşacağız sizlerle.Aşağıdaki formülleri okuduktan sonra sizler bile şaşırıp kalacaksınız evdeki malzemelerle güzelleşmenin böyle kolay olduğuna.Hem sağlıklı hem doğal güzellik önerileri.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/evde-guzellesin-91527.jpg]evde-guzellesin-91527[/IMGALT]

  Güzelliğiniz için hemen şunu deniyebilirsiniz.Örneğin yüzünüze bal sürebilir dişlerinizi çilekle fırçalıyabilirsiniz.Gözlerinizin üzerinde on dakika bekleteceğiniz patatesin göz altındaki morluklarınızı yok edeceğini biliyormuydunuz.

  Biliyormusunuz diş macununun içindeki benzoil peroksit, cilt lekelerini temzilenmesine yardımcı oluyor.

  Dünyanın bilinen en eski nemlendirme yöntemlerinden biri olan bal, cildimizin bir numaralı dostu, cildimizi temizliyor, dinlendiriyor, pürüzsüzleştirip, nem dengesini sağlamasına yardımcı oluyor.

  Kullandığınız şampuanınızın içerisine 2 yada 3 adet aspirin karıştırmanızın saçınızdaki kepeklenmeyi önlediğini biliyormuydunuz.

  Kullandığınız çay poşetlerini soğutun ve 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun göreceksiniz gözlerinizdeki şişkinliğin kaybolduğunu ve göz altında oluşan halkaların kaybolduğunu fark edeceksiniz.Deniz tuzunu ıslak cildin üzerinde kullanmak cildi ölü derilerden arındırıyor, en iyi peelingten daha çok işe yarıyor. Susam, vanilya ya da kayısı yağı ile de karıştırıp uygulanabiliyor.Salatalıkta bulunan asorbik asit ve C vitamini cilt iltihaplarına iyi geliyor. Salatalık dilimleri, yüz şişlerini indiriyor ve göz çevresini rahatlatıyor.Limon dilimleri cildin rengini açıp, ciltteki renk farklılılarını ortadan kaldırıyor.