Evdeki Malzemelerle Geri Dönüşüm

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 13 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

  1. Evdeki Malzemelerle Geri Dönüşüm Çalışmaları    Evdeki birçok malzemenin geri dönüşümü mümkündür.Özellikle ev hanımları bunu çok iyi yaparlar.Eskiyen bir giysiyi hemen kaldırıp atmak yerine eskiyen kısmına güzel bir arma dikerek yada güzel bir yama yaparak farklı bir giysi elde edebilirsiniz bu yöntem özellikle çocuk giysilerinde tercih edilir.Çocuklaırn kıyafetleri çok çabuk yıprandığı için hemen kaldırıp atmak yerine bu yöntemi deniyerek geri dönüşümünü sağlamış olursunuz. Bu sayede birçok giysinizi atmaktan kurtulabilir tekrar değerlendirebilirsiniz.

    Eskimiş giyilmeyen kravatları değerlendirebileceğiniz güzel bir geri dönüşüm projesi. Eski kravatlar birleştirilip, dikiş makinesinde dikebilirsiniz bu şekilde harika bir etek yapabilirsiniz.

    Ayrıca evnizde bulunan kavonozlardan şık mumluklar yapmanız mümkün.Evdeki kavanozlardan yapabileceğiniz ilginç ve hoş bir dekorasyon mumluklar yapabilirsiniz. Kavanozları boyayıp süsleyerek elde edeceğiniz bu mumluklarla evinizin köşelerini süsleyebilirsiniz harika bir görünüm oluşturacağından emin olabilirsiniz.