Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 14 Ara 2010 tarihinde açılan konu

  1. Öncelikle masaj için kullanacağınız yağı hazırlamalısınız. Masaj yağı için 1 adet taşıyıcı ve 1 veya 2 adet uçucu yağ belirlemeniz gerekiyor. Taşıyıcı yağ olarak zeytinyağı veya badem yağı kullanabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran ve cilde iyi gelen uçucu yağlar arasından ise nane ve lavanta yağlarını kullanabilirsiniz. Karışım için, 1 yemek kaşığı zeytinyağına 3-4 damla lavanta yağı ve 3-4 damla nane yağı damlatın. Bu yağları kullanım kolaylığı sağlaması açısından bir kaseye alın.

    Problemli bölgeleri büyük hareketlerle ovmaya başlayın. Parmak uçlarınızla bastırarak etin parmak aralarından geçmesini sağlayın. Bu şekilde basınçla selülitin oluştuğu derin doku bölgelerine ulaşabilirsiniz. Çok hızlı hareketler yapmayın. Masajın etkisini göstermesi için selülitli bölgelere ve çevresine en az 10 dakika boyunca masaj yapın.
    Masajı tamamladıktan sonra 20-30 dakika kadar yağın cilt tarafından emilmesini bekleyin ılık suyla duş alabilirsiniz. Duşta, kese ile ölü cilt hücrelerini temizleyebilir ve kan dolaşımının artmasını sağlayabilirsiniz.
     
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 May 2015