Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 26 May 2013 tarihinde açılan konu

 1. Evde Pratik Saç Boyama


  Evinizde saçlarınızı boyamak istiyorsunuz ve bunu nasıl yapacağınızı tam olarak bilemiyorsanız sizlere evinizde saçlarınızı boyayacağınızı pratik bir şekilde anlatacağım...

  Öncelikle bilmeniz gereken şey eğer boya işlemini ilk defa yapacaksanız mutlaka bir test yapmanız gerekmektedir.Bunun için bir miktar boyayı kulağınızın arkasına yada dirsekleriniizn iç kısmına sürmelisiniz bu işlemi yaptıktan sonra bir süre bekleyin ve herhangi bir kızarıklık yada tahriş görmezseniz sorun yok demektir saçlarınızı boyayabilirsiniz.

  Eski kıyafetler giymelnizi öneriyorum çünkü ister istemez boya bulaşacaktır üzerinize yada bir poşeti açın ve boya önlüğü olarak kullanın.Yine bu ön hazırlık sırasında sakın unutmayın tüm saç kenarlarınıza alnınıza vazaelin sürmeyi unutmayın vazalin cildinize bulaşan boyanın çıkmasını sağlayacaktır.

  Saçlarınızı tarayın bölümlere ayırın öncelikle beyazlarınızın olduğu kısımlara boyayı sürün daha sonra uç kıısmlara geçin boyama işlemi bittikten sonra boyanın üzerindeki talimatlara uyarak belirtilen süre bekletin.

  Boyayı beklettikten sonra güzelce yıkayın boyanın akması durana kadar suyunuz duru hale gelene kadar yıkamaya devam edin.İşte bu kadar bayanlar umarım saç renginiz dilediğiniz gibi olmuştur.