Evde pratik ayak bakımı

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 18 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Evde ayak bakımı nasıl yapılır konuyla ilgili kısa bilgiler hazırladık.Evde ayak bakımı nasl yapılır hep birlikte öğrenelim ne dersiniz?

  Öncelikle bilmemiz gereken şey ayaklarımız hayatımızın belki de en önemli organlarından birisidir.Bu nedenle Ayaklarımızın bakımlı olmasının günlük yaşantımızda son derece önemli olduğunu unutmammız gerekiyor.

  [​IMG]

  Özellikle hijyeni ayak bakım yöntemleri, kısa vadede dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ayak tırnaklarının sertleşmesi, koku ya da aşırı terleme gibi sorunlar ilerleyen süreçte birçok sorunu peşinde getirdiğini unutmamalısınız.

  Ayak bakımı için sizlere hazırladığımız öneriler şöyle:

  Evde hijyenik ayak bakım yöntemleri için neler uygulanmalı?

  Günlük hayatın yoğunluğundan sonra eve geldiniz. Hergün, üşenmeksizin ayaklarınızı ılık ve sabunlu su ile masaj yapar edası ile yıkamanız son derece önemlidir.Çorap konusu, ayak bakımı için son derece önemlidir. İmkanlar dahilinde günlük düzenli olarak çoraplarınızı değiştirmelisiniz.Ayakkabı kullanımı son derece önemlidir. Kalitesiz ayakkabılar, hijyenik anlamda problemler getirir ve koku sorunu oluşur. Yaz aylarında sandalet ya da terlik giyerek dışarı çıktınız. Ayaklarınızda yanma sorunu meydana gelmemesi amacı ile ayağınızın üst kısmına mutlaka güneş kremi sürmeniz kesinlikle önerilmektedir.

  Ayrıca Günlük olarak ayaklarınızı sabunlu su ile yakarken topuklarınızı ponza taşı ile yıkamaz, topuk sertleşmesi ya da nasıl gibi sorunları tamamı ile ortadan kaldıracak ve hijyenik bir rahatlama sağlayacaktır.Yatmadan önce ayaklarınızın rahatlaması ve yeni güne de rahat başlayabilmesi için nemlendirici ürünler kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın sorunlar yaşamaya elverişli olduğunu hissettiniz. O halde akşamları ayak bakım kremi sürerek yün çorap giyin ve bu şekilde yatın. Sabah çorabı çıkardıktan sonra ayaklarınızı hijyenik bir şekilde özenerek yıkadığınız takdirde belirgin bir rahatlama oluştuğunu hissedebileceksiniz.