Evde Ördek Bakımı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Masal tarafından 26 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Evde Ördek Bakımı Hakkında Bilgi


  Evde Ördek Nasıl Bakılır


  [​IMG]


  1) Ördekler ve su hayvanları olmasına karşın havuzu olmayan kümes ,bahçe,kafeslerde beslenebilir bu tür kafeslere leğen veya benzeri bir aletle ördeklerin banyo ihtiyacı karşılanabilir ama eğer yeriniz yeterli ise ördeklerinize yetecek kadar havuz yapılması daha iyi olacaktır.

  2) Yavru ördeklerin ilk iki hafta muhakkak kümeste ya da evinizde yerden bir karış yukarıda bir ampul yakmalısınız. Bu ampul 24 saat yemlenmelerini sağlayacak aynı zaman da da ısınma ihtiyaçlarını karşılayacak.

  3) Çok fazla su ve yem tüketeceklerini asla unutmayın ve yemsiz susuz bırakmayın.

  4) Lapa-ezme gibi yiyecekler yerine ilk altı hafta ördek besi yemi ikinci altı hafta palaz yemi ile besleyin.

  5) Ördek kümeslerini ve bahçelerini yaparken besleyeceğiniz ördek türlerini seçmelisiniz ponpon tepeli ,runner,pekin gibi ördekler uçamazlar bunun için bahçelerin üzerlerini tel ile örtmenize gerek yoktur. Ama mandarin, carolin, angıt, suna, gibi ördekler uçucu olduğundan kümes ve bahçelerinizin üzerlerini örtmeniz gerekir.

  7) Ördekler ve kazlar genellikle sağlam yapılı hayvanlardır iklim şartlarına kolay adapte olurlar Besleyeceğimiz cinslerin tek eşli veya birden fazla eşlimi olduğunu öğrenip buna göre beslememiz gerekir.