Evde Nasıl Kilo Verilir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Burcu tarafından 10 Ağu 2014 tarihinde açılan konu

 1. Çok uğraşıyorsunuz ama bir türlü istediğiniz kiloya gelemiyorsunuz. Ters giden birşeyler olmalı ya da unutup atladığınız bir nokta mutlaka vardır. Bu yazımızda evde nasıl kilo verilir onu anlatacağız.

  Öncelikle herşeyi yiyorum ve kilo veriyorum diyenlere kulaklarınızı tıkayın. Eğer her canınızın istediği yiyeceği fazlasıyla yemeye kalkarsanız kilo vermek sadece hayal olarak kalır. Eğer fazla kilonuz yoksa sadece fazlalıklarınızdan şikayetçiyseniz o zaman herşeyi belli bir ölçü ile yemeniz kilo kontrolünü elinizde tutar.

  Atıştırmalıkları hayatınızdan uzak tutun. Cips, kola, kuruyemiş, Bunlar sizin can düşmanınız. Bunların yerine taze meyve ve sebzelerle aranızı iyi tutun. Günde 6 öğün kuralına uymaya özen gösterin. Üç ana öğün ve üç ara öğün uymanız gereken altın kuraldır.

  Bol sıvı tüketin. Günlük 2 lt su içmek en büyük alışkanlığınız olsun. Bunun yanısıra meyve ve bitki çayları gün içinde zayıflamanıza yardımcı olacak önemli destek grubudur. Özellikle biberiye ve mate çayları zayıflamak isteyenlerin en iyi arkadaşıdır.

  Evinizde çubuk ya da toz hiç farketmez mutlaka tarçın bulundurun. Tarçın tatlı ihtiyacınızı gideren mükemmel bir baharattır. Bir elmanın üzerine serpeceğiniz toz tarçın ya da çayınızın içine ekleyeceğiniz çubuk tarçın ile şeker krizleriyle başedebilirsiniz.

  Tabi bunların yanı sıra bol hareket etmeniz de oldukça önemlidir. plates topu ya da plates lastikleri ile vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Eğer yürüyüş yapma imkanınız varsa günde yarım saat yürüyün. Bu şekilde kendinizi fazla zorlamadan kolayca kilo verebilirsiniz