Evde Kedi Beslemek Günah mı?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 28 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. Evde Kedi Beslemek Günah mıdır


    Bu soruyu bende hep merak etmişimdir hayvanların küçücük evlere hapsedilmesine yıllardır karşıyım ne yaparsak yapalım nasıl bakarsak bakalım bence tam anlamıyla yaşamaları gereken ortamı onlara veremeyiz diye düşünüyorum.Tabi birde bu konunun dini hükmü var hemen bu sorunun cevabına geçiyoruz Evde kedi beslemek günah mı?

    Evde kedi beslemek caizdir. Ancak bugünkü apartman hayatında zor olur. Çişini, kakasını yapacak yer arar. Kum torbası olsa da, biraz zordur. Bazı kediler çişi gelince, dışarı gidebiliyor. Kedinin tüyleri eve hatta yemeklere dökülebilir. Yıkamak temizlemek gerekir. İtinalı bir şekilde bakmak gerekir. Köy evlerinde fare olurdu, kedi beslenirdi. Beton apartmanlarda farenin rahatça yaşaması zordur.

    Kedi Pis Değildir;

    Fakat Kedi Pis değil diye beslemek gerekmez. Kedilerden hastalık da geçebilir. Komşular rahatsız oluyorsa eve koymamak uygun olur. Bazı hanımlar, fareden korkar. Kediden köpekten korkan da olabilir. Komşularımızın rahatsız olmamaları için kedi sevgimizden feragat ederek evde kedi beslememek iyi olur.