Evde işe yarayan pratik bilgiler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Burcu tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu


 1. Günlük hayatınızda işinize yarayacak bir kaç pratik bilgi ister misiniz? Bazı şeylerin püf noktalarını bilirseniz o zaman hayat daha kolay olmaz mı?

  Evde işe yarayan pratik bilgiler 1: Sıkışan bardaklar nasıl kolayca birbirinden ayrılır?

  İç içe koyduğunuz bardaklar bir baktınız ki birbirlerinden ayrılmıyorlar. Ya zorlayıp kıracaksınız ya da bardakları bir çukur bir kabın içerisine koyup en üstteki bardağın içine biraz buz koyduktan hemen sonra kabın içini sıcak suyla doldurmaya başlayın. Bardaklar teker teker birbirinden ayrılmaya başlayacaklardır.

  Evde işe yarayan pratik bilgiler 2: Yanlışlıkla kıyafete ya da mobilyaya yapışan sakız nasıl çıkarılır?

  Kıyafetinize, halı veya koltuğunuza yapışan sakızı temizlemekte zorlananlar için tavsiyemiz küçük buz kalıplarıdır. Sakızın üzerine buz kalıbını koyarak bekleyin sonrasında temizleyin. Sakız yapıştığı yerden kolayca çıkacaktır.

  Evde işe yarayan pratik bilgiler 3: Yağ lekeleri nasıl iz bırakmadan temizlenir?

  Üzerinize sıçrayan yağ lekesinden hemen kurtulmak istiyorsanız evde mutlaka beyaz tebeşir bulundurun. Yağ lekesinin üzerine tebeşir sürün ve sonra makinede yıkayın. Yağ lekesi mi o da neymiş?

  Evde işe yarayan pratik bilgiler 4: Parmakta sıkışan yüzük nasıl çıkarılır?

  Hemen hemen herkesin başına gelmiştir parmağa oturup kalan bir yüzükten kurtulmak için taklalar atmak. Parmak morarır ama bir türlü yüzük elden çıkmaz. Böylesi bir durumda yapacağınız ilk şey sabun ya da krem kullanarak yüzüğü çıkartmaya çalışmaktır ancak bunun yerine birde şunu deneyin. Dayanıklı bir ince ip bulun bir ucunu yüzüğün altından geçirin daha sonra ise parmağınızın ucuna doğru sıkı bir şekilde ipin kalanını sarın. Yüzüğün altından geçirdiğiniz ucunu tutun ve az önce sardığınız ipi çözmeye başlayın. İpi asıldıkça yüzük parmağınızdan çıkmaya başlayacaktır.
   


Similar Threads: Evde işe
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Alkali Su Nasıl Yapılır? Evde 17 Mayıs 2016
Bunları biliyormusunuz Evde zeytin ezmesi nasıl yapılır? 13 Mayıs 2014
Bunları biliyormusunuz Evdeki rutubete karşı ne yapılır 1 Mayıs 2014
Bunları biliyormusunuz Sıkan ayakkabı evde nasıl genişletilir 13 Nisan 2014
Bunları biliyormusunuz Evdeki karıncalardan nasıl kurtulabilirim? 9 Nisan 2014