Evde Eşarp Yapımı

'Moda Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 9 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Evde Eşarp Yapılışı  Evde Eşarp Nasıl Bağlanır

  Şimdi sizlere evde yapılabilecek ve en çok tutulan bir kaç türban modelini sunmak istiyoruz. Bu türban modellerini sizlerde evinizde de yapabileceğiniz gibi bazılarınıda uzman ellere teslim etmeniz gerekmektedir.

  Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

  Kare eşarp üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.

  Uzun eşarp ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

  Kare eşarp karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır.

  Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde, eşarp boyna yerleştirilir. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir, ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. Fiyonk şekli verilir.

  Aşağıdaki Resimelrin içinden size yakışacak türban modelini seçerek uygulayabilirsiniz. Rahatlıkla kullanabileceğiniz eşarp modelleri aşağıda bulunmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...