Evde diş nasıl beyazlatılır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 22 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Evde diş beyazlatma yöntemleri


  Evde hazırlayacağınız basit bir karışımla, doktorunuzun önerdiği beyazlatıcı jellerle ve beyazlatıcı diş macunlarıyla bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.İnsanlarda diş renkleri tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir. Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız.

  İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay, kahve, sigara etkisiyle koyulaşır.

  evde-dis-beyazlatma-yöntemleri.jpeg

  Diş beyazlatmaya başlamadan önce bir ağız muayenesi şarttır. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmez. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

  Çilekli diş beyazlatma tarifi Bu basit beyazlatıcıyı yapmak için iki malzeme gerekli: Çilek ve karbonat.

  Çilek, kanamayı durdurucu bir etki yaparak yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı organik asit) içerir. Dişlerinizi çilek ve karbonat karışımı ile birkaç dakika fırçalayın, ardından ağızınızı durulayın ve diş macunu ile fırçalayın. Dişlerin arasına kaçabilecek çilek tohumlarını da diş ipiyle temizleyin.