Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 1 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bazıları hakkında sizlere kısa bilgiler hazırladık.Aşağıdaki önerileri dişlerinizin beyazlatmak için kullanabilirsiniz.Beyaz dişler ve güzel gülüşlere sahip olmak için evinizde yapabileceğiniz diş beyzlatma yöntemlerinden bazılaarı şöyledir;
  Aşağıdaki Resimdeki gibi bembeyaz dişlere sahip olmayı kim istemez doğal yollarla evde diş beyazlatma yöntemlerinden sadece bir kaçını sizler için paylaşıyoruz.

  [​IMG]

  Dişlerinizi beyazlatmak için yapmanız gereken şeylerden biri şöyledir;2 bardak su, yarım su bardağı maden suyu sodası, 8 çorba kaşığı sebze gliserini ve 2 çorba kaşığı aloe vera yağını birbirine güzelce karıştırın bu karışımı 15 dakika ocakta kaynattıktan sonra ocaktan alın ve üzerine nane ekleyin bütün bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra dişlerinizi 1 hafta bu karışımla fırçalayın farkı hemen farkedeceksiniz.

  Evde diş beyazlatmak için kullanılan bir başka yöntem ise karbonattır doğal diş macunu yapmanın diğer bir yolu karbonat kullanmaktır.Yapmanız gereken şey 3 çorba kaşığı karbonatı 3 çorba kaşığı sebze gliserini ile kardıktan sonra üzerine yarın çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı hidrojen peroksit ekleyin. Bu karışımla dişlerinizi her gün düzenli olarak bir defa fırçalayın.

  Bir başka doğal diş beyazlatma yöndtemi ise adaçayı ile dişleri beyazlatmaktır.Yamanız gereken şey kurutulmuş adaçayı yaprağını toz haline getirerek 1-2 hafta boyunca günde 1 defa dişlerinizi bu toz ile fırçalayın. Zaman içinde dişlerin sararmasına neden olan plakanın diş yüzeyinden temizlendiğini ve dişlerinizin eski beyaz haline kavuştuğunu göreceksiniz.
   
  Son düzenleme: 28 Şub 2014