Evde Diş Beyazlatma Formülleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 2 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Evde Diş Beyazlatma Formülü    Diş beyazlığı her insan için çok önemlidir.Bembeyaz dişler güzel bir gülümsemenin en önemli parçasından biridir.Gülümseyen bir yüzün ise hem sizi daha genç gösterdiği, hem de canlı, dinamik bir yapıda olduğunuzu ifade ettiği bilinen bir gerçektir.

    Öncelikle yapmanız gereken şey dişlerinizi sararmaktan kurtarmak olmalıdır. Gün içerisinde sigara, alkol, çay ve kahve gibi maddelerin tüketilmesi dişlerinizin renginin solmasına ve giderek daha da sarı hale gelmesine neden olmaktadır. Tamamen bu maddeleri kullanmayı bırakamıyorsanız bile en aza indirmelisiniz.

    Dilerinizi evde beyazlatmak için yapacağınız şey; iki damla kadar zeytinyağı ve yarım limon bir çay kaşığı karbonat yada soda ile beraber hazırlayacağınız karışımı dişlerinize sürmelisiniz. Bunu Özellikle yediğiniz ve içtiğiniz maddelerden kaynaklanan sararmalara karşı etkili olan bu yöntem arada bir uygulandığında yüzeysel sararmaların önüne geçilmesine etkili olacak bir formüldür.

    Bunun yanısıra dişlerinizi beyazlatıcı macunlar kullanabilirsiniz.Yukarıda da belirttiğimiz gibi çay kahve ve sigara gibi dişlerinizi sarartacak maddelerden uzak durmalı ve her kullanımdan sonra dişlerinizi mutlaka fırçalamalısınız.Daha beyaz ve parlak dişlere sahip olmak için bazı fedakarlıklar yapmak gerekmektedir.Dişlerinizi düzenli fırçalamak da sararmasının önüne geçecek bir yöntemdir.