Evde Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 6 Nisan 2013 tarihinde açılan konu


 1. Evde Çiçek Bakımı


  Çiçek seven biriyseniz bu yazımız tam size göre çok keyifli bir uğraştır çiçek bakımı çiçekleri sulamak kuruyan yapraklarını temizlemek toprağını karıştırıp hava almasını sağlamak açan her çiçeği okşamak doyumsuz güzelliğiyle mutlu olmak güzeldir işte :)

  [​IMG]

  Çiçeklerin Yeterince nemli tutulması gerekir sözü bitkinin su ihtiyacı konusunda bir açıklık getirmemektedir. Bitkilerin su ihtiyacının ne zaman ve ne kadar olacağını bilebilmek için tecrübe gerekmekte.Evlerde yetiştirilen salon bitkileri, seralardan gelmiş olsalar bile, bizim sahip olduğumuzdan daima ılık iklim kökenlidir. Afrika menekşeleri ve çöl kaktüsleri gibi bitkiler fazla sıcaklık isterler ve dışarıya bahçeye konulduklarında yaşamlarını sürdüremezler.

  Pek çok yerde musluk suyu iyi bir sulama suyu olamaz. İçindeki kireçten ileri gelen sertlik fazla olursa Açelya, Ortanca, Orkide gibi kirece duyarlı bitkiler bundan zarar görürler. Musluk suyunun sertliği, basit yumuşatıcılarla düşürülebilir.

  Tatile çıktığınızda evdeki bitkilerinizin bakımı nasıl olacaktır sorusunun cevabı şöyle; Çoğu kişinin karşılaştığı bir sorundur. Çiçekleri bırakıp iyi olmalarını beklemek yeterli değildir. Birçok bitki yazın bahçeye çıkarılabilir. Saksı kenarı toprağın altında kalacak biçimde toprağa sokabilirsiniz. Böylece saksıdaki toprağın kurumasını önleyebilirsiniz.
   


Similar Threads: Evde Çiçek
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Alkali Su Nasıl Yapılır? Evde 17 Mayıs 2016
Bunları biliyormusunuz Evde işe yarayan pratik bilgiler 27 Kasım 2015
Bunları biliyormusunuz Evde zeytin ezmesi nasıl yapılır? 13 Mayıs 2014
Bunları biliyormusunuz Evdeki rutubete karşı ne yapılır 1 Mayıs 2014
Bunları biliyormusunuz Sıkan ayakkabı evde nasıl genişletilir 13 Nisan 2014