Evde Bakım Hizmetlerinde Yapılan Yenilik

'Sosyal Konular' forumunda Merve tarafından 25 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Evde Bakım Hizmetlerinde Yapılan Yenilikte Din Adamı Ekleniyor

  Milliyetin aldığı bilgiye göre, hastaneye gitmek için dışarı çıkamayan hastalara verilen evde bakım hizmetlerinde, ilgi çekici bir yenilik yapılıyor. Bundan böyle evlere giden doktor, sosyal hizmetli ve hemşirelere din adamı da eşlik edecek. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü proje ile hastalığı ileri safhaya geçen hastalara moral vermek için din adamı da gönderilecek. Moral verilecek hastaya inancına göre imam, papaz ya da haham gönderilecek.

  Eve giden din görevlisi dini telkinlerle hastaya manevi destek verecek. Evde bakım hizmeti “teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde, herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesi amacıyla bir süredir yürütülüyor.

  Evde bakım hizmetinde hastanın günlük yaşam şartlarını en az etkileyerek en doğru tedaviye ulaşmak ve hastanın yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanıyor. Bu hizmetten, evde kalmayı tercih eden ve aile çevresi ve arkadaşları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler yararlanıyor. Hizmet, Sağlık Bakanlığı tarafından organize ediliyor.  kaynak:posta