Evangeline Lilly Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda Aderito tarafından 6 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Nicole Evangeline Lilly 3 Ağustos 1979 Kanada doğumlu kadın oyuncudur. En bilinen rolü, Lost dizisinde oynadığı Kate Austen rolüdür. Ayrıca Çılgın Haftasonu isimli bir komedi filminde ölü bir mankeni oynamıştır.


  Nicole Evangeline Lilly, 3 ağustos 1979 yılında ev ekonomisi öğretmeni bir baba ile güzellik uzmanı bir annenin iki kızından ilki olarak Alberta, Kanadanın Fort Saskatchewan kasabasında dünyaya geldi. Koyu hristiyan inanca sahip olan ailesinin o küçükken televizyonları yoktu.
  14 yaşına kadar çeşitli çocuk projelerinde gönüllü olarak çalışan Lilly, British Columbia Üniversitesinde uluslar arası ilişkiler bölümünde okurken bir dünya kalkınması ve insan hakları komitesi kurdu ve yürüttü. 18 yaşındayken kısa bir süre Filipinlerde misyonerlik yapan Lilly, bu sırada otlardan yapılmış bir kulübede yaşadı.
  Lilly, Ford Modellik Ajansı tarafından İngiliz Kolombiyasında Kelowna caddelerinde keşfedildi. Modellik yapmak istemediğinden önceleri bu fikre sıcak bakmasa da daha sonra üniversite masraflarını karşılamak için Fordun oyunculukla ilgilenen bir koluyla anlaştı.
  Birçok LiveLinks Chatline televizyon reklamında oynadı, G4 kanalında yayınlanan vidyo oyunları programı Judgment Dayde yeraldı. 2003 yapımı Freddy vs. Jasonda liseli bir kız olarak göründü. Smallvillein bir bölümünde havuz sahnesinde ve 2004de ABCde yayınlanan korku dizisi Kingdom Hospitalde göründü. Lilly, konuştuğu ilk rolü Lost dizisinde yakaladı.
  Lost dizisinde oynaması kararlaştırıldığında uzun süre çalışma vizesi alamadığı için amerikaya giremeyen Lilly, başka bir oyuncu düşünülmeye başlandığı sırada bu problemi aştı ve 1 gün gecikmeyle çekimlere katılmayı başardı. Lost dizisinden 2004 yılında 80.000 dolar kazanan Lilly, Entartainment Weekly tarafından 2004ün çıkış yapan yıldızı seçildi.
  Evangeline Lilly1. Evangeline Lilly2. Evangeline Lilly3. Evangeline Lilly4. Evangeline Lilly5. Evangeline Lilly6. Evangeline Lilly7.