Evan Rachel Wood Biyografi, Evan Rachel Wood Kimdir ?

'Biyografi' forumunda cCasT tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Evan Rachel Wood
  Evan Rachel Wood Biyografi
  Evan Rachel Wood Kimdir ?

  [​IMG]


  7 Eylül 1987, Raleigh, Kuzey Carolina doğumlu Amerikalı oyuncu ve şarkıcı. Wood, aktris ve oyuncu koçu Sara Lynn Moore ve aktör, şarkıcı, tiyatro yönetmeni ve oyun yazarı Ira David Wood IIIün kızıdır. İki erkek kardeşi olan Evanın, Ira David Wood IV adlı kardeşi de kendisi gibi oyuncudur.

  Wood, Yahudi bir aileye mensuptur. Çocukluk yıllarında kardeşleriyle birlikte babası tarafından yönetilen “Theatre in the Park da (Park Tiyatrosu) aktif olarak rol almıştır. Wood, evde öğrenim görmüş ve 15 yaşında liseden mezun olmuştur. Ayrıca taekwondoda siyah kuşak sahibidir.

  Evan Rachel Wood, anne ve babası boşandıktan sonra annesi ile birlikte 1996 yılında Los Angelesa taşınmış -, aralarında American Gothic ve Once and Againi de sayabileceğimiz çeşitli televizyon dizilerinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Oyuncu olarak ilk çıkışını ise 2002 yapımlı Little Secrets (Küçük Sırlar) adlı filmle yapmış ve tartışmalı bir film olan 2003 yapımı Thirteen (Onüç) filmindeki rolüyle de Golden Globe ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday gösterilerek yetişkin bir oyuncu olarak kabul görmeye başlamıştır. Bu çıkışın ardından sırasıyla, Prettt Persuasion (2005), Down in the Valley (2006), Running with Scissors (2006), King of California (2007), Golden Globe ve Oscar ödüllerine aday gösterilen müzikal Across the Universe (2007), Animasyon filmi Battle for Terra (2008), The Life Before Her Eyes (2008), Venedik Film Festivali Altın Aslan ödülü alan Wrestler (2008) filmlerinde rol almıştır.

  Woodsun eletirmenlerin övgülerini çeken oyunculuğu ve şahsı ile ilgili olarak The Guardian gazetesinde “yaşından olgun ve “jenerasyonunun en iyi oyuncularından olarak tanımlanmıştır.

  2007 yılında Marilyn Manson ile olan ilişkisi açığa çıkmış ve magazinsel olarak çok göz önüne düşmüştür. İki sevgili bir partide tanışmışlar, Woodun daha sonra yaptığı açıklamaya göre, Mansonun sürekli kullandığı siyah eye linerından çok etkilenmiştir. Mansonun yaptığı iki portresi de Celebritarian Resim Galerisinde sergilenmişti. Kasım 2008de Woodun yaptığı açıklama ile ikili işlerine konsantre olabilmek için yollarını ayırmaya karar vermişlerdir.

  “The Wrestlerfilminde Mickey Rourkeun kızını oynadıktan sonra her ne kadara aralarında romantik bir ilişki olmadığını söylese de ismi Mickey Rourke ile anılmaya başlamış, 2008 Aralık ayında yaptığı bir röportajda Wood bu söylentilere “İnsanlar bizim birlikte olduğumuzu sanıyor çünkü birbirimize aile gibi yakınlaştık. Bu yüzden bir birimize sarılırken kendimizi çok rahat hissediyoruz. Biz sadece arkadaşız diye cevap verir.

  Kendini alışılmış Hollywood tarzı hayatlardan uzak duran “rahat ve “parti kızı olmayan olarak tanımlayan Evan Rachel Wood, 2009 yılı içerisinde Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll adlı filmde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda müziği filmden öne çıkarmayı istediğinden şarkıcılık kariyerine başlamak üzere kolları sıvayan Wood, 2008 yılından bu yana çıkaracağı albüm üzerinde çalışmalara ağırlık vermektedir. Across the Universein yardımcı oyuncusu Jim Sturgess ile birlikte, Broadwayde 25 Şubat 2010da sahneye konulacak U2 grubunun solisti Bono ve The Edge tarafından yazılan ve müzikleri bestelenen Spider – Man müzikalinde rol almaya hazırlanan Wood, 2009 ağustosunda ise True Blood ve HBO da 2 episod da sevenleriyle buluşacak.