Ev yapımı maskeler..

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 21 Aralık 2008 tarihinde açılan konu 1. Bakmayın yüzüne maske sürmüş bir kadının hortlak gibi nitelendirilmesine.
  Haftada en az bir kere yüze maske uygulamak, cilt için son derece faydalı.
  Cildin her şeyden önce temizlenmeye ihtiyacı vardır.
  Maske de temizlemenin bir parçasıdır.
  Ana amaç cildi temizlemek, beslemek ve canlandırmak ama değişik amaçlar için de değişik maskeler uygulanabiliyor.

  Krem şeklindeki maskeler, sürüldüğünde katılaşmazlar. Özellikle kuru ciltler için uygun olur. Plastik maskeler ise, yüzeydeki dokuları sıkarlar. Bu tür maskeler yorgun ve kırışık ciltlere uyar.

  Kendi maskenizi yapın!
  Kauçuk maskeler hemen sertleşir, jel halinde olanları ise yumuşaklıklarını korurlar. Kilden yapılan maskeler, ince bir alçı kıvamına sahiptirler. Ufak bir yüz hareketinde çatlayan bu maskeler, yağlı ciltler için uygundur. Saydam maskeler ise, yüzdeki küçük kırışıklıkları ve gözenekleri kaparlar. Maskeler, yüzdeki kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını hızlandırır.

  Hangi maskeyi seçeceğinize karar vermeden önce, cildinizin beslenmesini mi, yoksa temizlenmesini mi istediğinize karar verin.

  Karar verdikten sonra kendi maskenizi de hazırlayabilirsiniz. Eczacı Kozmotolog Nazan Kemali evde yapımı çok kolay ve faydalı maskeler için birkaç püf noktası veriyor:

  Kayısı maskesi: İki tane olgun kayısıyı püre yapın. Yüzde 15-20 dakika bekletin. Bu maske yüzü gerer. Her cilde uygulanabilir.

  Çilek maskesi: İki-üç çileği iyice ezip yüze sürün. Yine 15-20 dakika yüzde bekletin. Özellikle yağlı ciltlere bu maskeyi uygulayın.

  Bal maskesi: Bir yumurta sarısının birazını, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp yüze sürmek, özellikle kuru ciltler için çok yararlıdır. Maskeyi yüzde 15-20 dakika bekletmek gerekir.

  Yulaflı maske: Bir çorba kaşığı yulaf ve bir çorba kaşığı gül suyunu boza kıvamına gelene dek karıştırın. Yüze sürün. Yağlı ciltler için çok uygundur. Üstelik siyah noktaları temizler.
    2. Cevap: Ev yapımı maskeler..

  çok şükür maskeye ihtiyacım yok şimdilik :f106: paylaşımın için tşkler
    3. Cevap: Ev yapımı maskeler..

  Nerde bizim zamanımızdaki maskeler.

  Nerde şimdiki maskeler.

  Teşekkürler Belinay
    4. Cevap: Ev yapımı maskeler..

  ne maskesiii yawww.. O yüzdeki sivilce böce börtü hep 2 cm kalınlığında boya badanadan kaynaklanıyor... Yaww güzelce 5 kere sabunlu suyla yıkayın maskeye gerek kalmaz..Allaa allaaa :)
    5. Cevap: Ev yapımı maskeler..

  Tşkler cnm emeğine sağlıkkkkkkkkkkk