Ev Yapımı Cilt Maskeleri

'Kadınların Dünyası' forumunda zamaneanne tarafından 23 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Ev yapımı cilt maskeleri geçmişten beri kadınların uğraştığı bir gelenek. bu maskelerin en güzel yönü içine ne katıldığını bilmeniz ve zararlı toksik maddelerin yer almamaması.İşte size her cilt tipine uygun doğal cilt maskeleri:


  Anti-aging etki için

  Eğer yaşlanma karşıtı bir maske arıyorsanız öncelikle bir yumurtayı nazikçe çırpın. Çırpılmış yumurtanın içine yavaşça karıştırarak yarım çorba kaşığı E vitamini yağı ve yoğurt ekleyin. Karışımı yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ardından ılık suyla iyice temizleyin.


  Karma ciltler için

  Bir çorba kaşığı gül suyunu, bir kaşık dolusu yoğurt ve balla karıştırın ve en son içine birkaç gül yaprağını parçalara ayırarak ilave edin. Cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Her zaman olduğu gibi yine ılık suyla durulayın.


  Kuru ciltler için


  Bir çorba kaşığı şekeri birkaç damla zeytinyağıyla birlikte bir kasede iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze masaj yaparak sürün. Biraz bekledikten sonra ılık suyla durulayın.
    2. Cevap: Ev Yapımı Cilt Maskeleri

  Kuru ciltler için pratik maske önerisi
  Soğuyan havalarla beraber kuru cilde sahip beyler traş sonrasında sorunlar yaşarken bayanlar da özellikle makyaj yaptıklarında ortaya çıkan fazlasıyla kurumuş, solgun görünen ciltten yakınırlar.Bu yakınmaların en aza inmesini sağlıyacak kolay ev yapımı bir maske tarifi...

  Gerekenler: 3 yemek kaşığı bal, yarım çay bardağı yoğurt, 1 yemek kaşığı bira mayası

  Uygulama: Bütün malzemeler karıştırılırdıktan sonra maskenin tamamı önceden ılık suyla yıkanmış nemli cilde uygulanır. 20 dakika bekledikten sonra cilt sıcak suyla iyice durulanmalıdır.

  Bu maskeyi iki haftada bir uygularsanız çok daha canlı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olursunuz.