Ev telefonu tarih oluyor

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Ev telefonu tarih oluyor

  [​IMG]
  Türkiye’de ki cep telefonu abonelerinin sayısı çığ gibi yükselirken olan sabit telefonlara oldu. Cep telefonlarının popülaritesi baş göstermeden önce her evin olmazsa olmazıydı sabit telefonlar hatta öyle ki her odaya bir hat çekme yarışı alıp başını gidiyordu.

  Yıl 2015 ve artık sayılı evde sabit telefon hattı bulunuyor. Bunun ana sebebi ise ilerleyen teknoloji ve buna ayak uydurmaya çalışan insanlar. Sosyal medya kültürünün ortaya çıkmasıyla birlikte akıllı telefonların cep bilgisayarına dönüşmesi sabit telefonların sonunu getiren bir teknolojik gelişme oldu.

  Türkiye 2015 yılı ikinci çeyreğinde 399 dakikalık ortalama aylık cep telefonu konuşma süresi ile Avrupa ülkeleri arasında neredeyse en fazla cep telefonuyla görüşme yapan ülke olma başarısı! gösterdi.

  GSM şirketleri yaptıkları kampanyalar ile abone sayısını her geçen gün arttırırken can çekişen sabit telefon her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. Şöyle ki 2009 yılında 16.5 milyon olan sabit telefon abonesi bulunurken 2015 yılı ikinci çeyrek sonu itibarıyla abone sayısı 11 milyon 937 bine düştü. Bu sayının büyük bir kısmını resmi daireler teşkil ediyor. Bunun haricinde henüz yerleşim alanlarında cep telefonu sinyal sorunu yaşadığı için sabit telefon kullanan abone sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

  Uzun lafın kısası bir kaç yıla kadar sabit telefonlar tarihin tozlu sayfalarında güzel birer anı olarak kalmaya mahkum görünüyor. GSM şirketleri ise her geçen gün abone sayısını arttırarak sonun gelişini hızlandıracak gibi görünüyor.
   


Similar Threads: telefonu tarih
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Nokia ilk Androidli telefonu Nokia X 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Ev Telefonunu Nasıl Cep Telefonuna Yönlendirilir 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Cep Telefonunun Şarj süresi nasıl uzatılır? 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Cep Telefonunda aradığınız en önemli özellik nedir? 16 Aralık 2015
Güncel Bilgiler Telefonun Gelişimi Hakkında Bilgi 2 Temmuz 2013