Ev İşlerini Kolaylaştırmak İçin Öneriler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 15 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bitmiş parfüm şişelerini atmaya kıyamıyorsanız kıyafetlerinizin güzel kokması için kullanabilirsiniz. Parfüm şişesinin kapağı açık olacak şekilde çekmeceye yerleştirilmiş kıyafetlerin arasına koyun ve her giydiğiniz kıyafette güzel kokuyu duyun.

  Ütü yapmak çok uzun sürüyor diye düşünüyorsanız daha kısa sürmesini sağlayacak çözüm mutfak dolabınızdan geliyor. Nasıl mı? Ütü masası kılıfının altını alüminyum folyo ile kaplayın. Bu sayede ısı geri yansıtılır ve kıyafetlerinizin hem daha rahat hem de kısa sürede ütülenmiş olur.

  Çamaşır makinesinde yıkadığınız fermuarlı kot pantolonların fermuarlarının bozulmaması için mutlaka fermuarını kapatarak yıkayın.

  Evinizin dekorasyonunu değiştirirken mobilyaların yerleşiminde yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Bazen mobilyalar halılar üzerinde iz bırakabilir. Elbette ki bunun da çözümü var. Halı üzerinde iz olan yere bir buz parçası koyun. Eridikten sonra ıslak kuru elektrikli süpürge ile çekin. İz tamamen yok olacaktır.

  Hoş kokular ruhunuzda olumlu duygular yaratır. Abajurlarınızın ve lambalarınızın üzerine süreceğiniz parfüm ya da vanilya gibi toz kokular evinizin mis gibi kokmasını sağlar. Lambadan gelen ışık kokunun yoğunlaşmasını ve kalıcı olmasını destekler.

  Duvarınıza yeni bir tablo asmak istiyorsunuz ve çivi çakmanız gerekiyor. Çivi çakarken duvarınızı olası deformelere karşı korumak için tablo asacağınız yere bir bant yapıştırın ve sonra çiviyi çakın.

  Halının üzerine dökülen yemek çay gibi lekelere hemen müdahalede bulunmalısınız. Başarılı sonuç için temiz bir bulaşık süngerinin üzerine bulaşık deterjanı sıkıp lekeli bölgeyi ovun. Temiz bir nemle deterjan kalıntılarını temizleyin. Bulaşık deterjanının çamaşır suyu katkılı olmamasına dikkat edin. Aksi halde halınız üzerinde beyazlamalar olabilir.
   
 2. Cevap: Ev İşlerini Kolaylaştırmak İçin Öneriler

  dilekcim hafta sonu benim evde boya var boya nasıl daha kolay çıkarılır bi öneriniz varsa yazarmısınız :f20:
   
 3. Cevap: Ev İşlerini Kolaylaştırmak İçin Öneriler

  Allah yardımcın olsun canım. Sen en iyisi forumdası davet et el birliğiyle çarçabuk biter.:f40:
  Ama baştan üzülerek söyleyeyim ben hafta sonu yokum ;)
   
 4. Cevap: Ev İşlerini Kolaylaştırmak İçin Öneriler

  valla yardıma çok ihtiyacım var dilekcim oğluma bakın yeterli gerisini ben hallederim :)

  canım çok teşekkür ederim söylemen yeterli
   
 5. Cevap: Ev İşlerini Kolaylaştırmak İçin Öneriler

  Duvara çivi çakarken bant yapıştırma :f20: denemek gerek. Peki Wishim o çiviyi çakarken elimize vurmamamız için bir önerin var mı :)