Ev Hanımları için İnternette iş imkanı

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 9 Eyl 2008 tarihinde açılan konu

 1. Ev Hanımlarına İş İmkanları

  Günümüzde pek çok sektör ev hanımlarına iş imkanları sunmaktadır. Ev hanımları bütçelerine bağlı olarak evden işletebilecekleri kendi işlerini kurabilecekleri gibi bir firma için tam ve yarı zamanlı evden çalışabilecek işler bulabilirler. Bu yazımızda ev hanımlarına iş imkanları sağlayan sektörler ve evden yapılabilecek iş fikirleri bulabilirsiniz.

  Çocuklar belli bir yaşa geldikten sonra evde yapılan aile ile ilgili işlerin temposu azaltmakta ve ev hanımları aile bütçesine katkıda bulunmak ya da kendi maddi özgürlüklerini sağlamak adına evden yapabilecekleri iş imkanlarını araştırmaya başlamaktadır. Özellikle hizmet sektöründeki talebin artması ve internetin sağladığı avantajlarla artık ev hanımlarının evden çalışması mümkün olmaktadır. Evden yapabileceğiniz işler hem bazı konularda yeteneklerinizi keşfetmenizi ve günlük rutin hayattan sıyrılmanızı hem de kendi bütçenizi oluşturmanızı sağlayabilir.

  Ev Hanımlarına İş İmkanları

  Evden yapabileceğiniz bir iş aramaya başlamadan önce nasıl bir istediğinize karar verin. Yeteneklerinizi ve sahip olduğunuz özellikleri gözden geçirin. Örneğin bilgisayar programları kullanabiliyorsanız internet sektörü, yemek yapabiliyorsanız catering ve hazır yemek sektörü, fotoğraf çekebiliyorsanız stock fotoğraf siteleri gibi çalışabileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Bulduğunuz işin uzun süreli olmasını ve keyifle çalışmayı istiyorsanız neleri daha iyi yaptığınızı belirleyin.
  İnternetten Pazarlama

  Her yıl ülkemizde internet kullanan kişi sayısının katlanarak artmasıyla birlikte bu alanda ürün ve hizmet satışı önemli bir sektör haline gelmiştir. Kendi ürünlerinizi veya bir firmanın ürünlerini evinizdeki bilgisayardan online olarak pazarlayabilir ve hayli iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden kendi işinizi yapmak için web sitesi yapmayı bilmeniz gerekir. WordPress, blogger gibi ücretsiz ve kullanması kolay yazılımlarla bunu yapmak hiçte zor değil. Ayrıca yabancı dil dersleri ya da müzik dersleri verebilecek durumdaysanız internet yeni öğrenciler bulmak için en iyi alanlardan biridir.
  Aşçılık

  Kendi catering şirketinizi kurmak artık çok uzak bir hayal değil. Küçük çapta ev yemekleri yaparak bunları bir catering şirketine günlük olarak satabilir ya da yemeksepeti.com gibi online yemek siparişi veren sistemlere üye olarak müşteri kazanabilirsiniz. Tabii bunun için tam donanımlı bir mutfağa ve servis elemanlarına ihtiyacınız olacak. Eğer şirket kuracak kadar bütçeniz yoksa restoran ve catering şirketleri ile parça başına satış olarak anlaşabilirsiniz. Her yemeği yapmaktansa en iyi yaptığınız yemeklerden başlayın. Özellikle sağlıklı ev yemekleri yemek yapmaya vakti olmayanlar tarafından her zaman tercih edilmektedir.
  Yazarlık

  Ev hanımlarına iş imkanları arasında en çok tercih edileni ve yapması en kolay olanlarından biride serbest yazarlık yapmaktır. Serbest yazarlık bloglar, internet siteleri veya her alanda belli konularda yazıya ihtiyacı olanlara sayfa veya kelime başına yapılan yazarlık olarak tanımlanabilir. Forumlarda, özellikle webmaster forumlarında yazı yazma işleri bulmanız mümkün. Teknik olmayan, genel kültür ve günlük yaşama dair konularda makaleler yazarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Ödemeleri garanti altına almak için forumlarda işveren olarak ilan bırakan firma ve kişilerin daha önceki yaptıkları ticaretleri inceleyerek güvenilir olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 2. Eline saglik Wish...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 3. Teşekkürler WisH :f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 4. Organizasyon Planlama

  Şirketler için piknik organizasyonu, doğum günü organizasyonları, düğün davet organizasyonları gibi detaylı planlama ve kaliteli servisin arandığı işleri evinizden organize etmeniz mümkün. Evden organizasyon işi yapabilmek için hizmetleri alacağınız firmaları önceden tanımanız ve maliyetleri hesaplamanız gerekecektir. Tüm organizasyonu sizin hazırladığınız geniş çaplı bir iş yerine var olan bir organizasyon firması ile görüşüp ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 5. Veri Girişi

  Veri girişi ev hanımlarına iş imkanı olarak son yıllarda popülerlik kazanmaya başlamıştır. Dijital ortama aktarılmak istenen verilerin belirlenen formata uygun olarak basılı yayınlardan dijital ortama geçirilmesi üzerine kurulu data girişi iyi ve yapması kolay bir gelir kapısı olabilir. Firmalar size yazılı dokümanları vererek sizin bu yazıları bilgisayar ortamına geçirmenizi isteyecektir. Bu özellikle tamamen evden çalışmak isteyen ev hanımları için ideal bir iş imkanıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 6. Evet ya süper konu teşekkürler WİSH
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
 7. Ev hanımlarına iş imkanları listesinde saydığımız tüm bu işler dışından size uygun başka işlerde bulmanız mümkün. Diğer iş imkanlarına örnek olarak call center operatörlüğü, emlak danışmanlığı, içerik yazma, kozmetik ürünleri satışı, evcil hayvan bakımı gibi işleri sayabiliriz.

  Evden yapacak bir iş arıyorsanız mutlaka yapmaktan zevk alacağınız bir iş olmasına özen gösterin. Böylece yaptığınız işin kalitesi yüksek olacağı için işinizde devamlılık sağlayabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014