Ev Dekerasyon Modelleri 2011

'Ev ve Dekorasyon' forumunda Wish tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Ev Dekerasyon Modelleri
  2011 Ev Dekerasyonu
  2011 Ev Dekerasyon Modası,Trendi

  Biz ev hanımları zamanımızın büyük bölümünü evimizde geçiririz kendi çabalarımız ile evimizi dekor etmeye çalışırız, birde bu işi profosyonel yapanlar ev dekorasyon modellerini evimize en güzel şekilde giydirenler var.

  Peki ev dekorasyon modellerinde 2011 yılında bizi neler bekliyor, gelecek sezon evlerimiz dahada şenlekecek.

  [​IMG]

  Trend 1: Temptation


  Teknoloji çağının duygusallığı olarak tanımlayabileceğimiz trend, bilişimin önem kazandığı ve kişilerin gittikçe daha fazla internet bağımlısı olduğu günümüzde ruhsal değerleri yeniden vurguluyor. Modası geçmeyen formlar yeni klasik stillerle bütünleşiyor. Şarap kırmızısı, soluk yeşil gibi zor renklerle sıkça karşımıza çıkıyor. Trendin “Özel yaşam temasında modern dokular, eskitme yüzeylerle birlikte kullanılıyor. “Sahne oyunları mekanları, eski ile yeninin, orjinal ile sahtenin birleşimi ile mistik ve fantastik bir oyun sahnesine dönüştürüyor. “Klasik dijital temasında ise gerçekle virtüel formların yarattığı çarpıcı efektleri yakalıyoruz.

  Malzemeler: İpek, yün, tafta ve saten karışımı kumaşlar, ahşap yüzeyler, transparan, renkli plastik malzemeler.

  Renkler: Mat ve parlak renkler, mor, bordo ve turuncu kombinasyonu.

  [​IMG]

  Trend 2: Hypernature


  Şiirsel bir anlatımla tasarlanan ürünlerin dikkat çektiği trend, daha çok yeni nesil şehir hayatına taze bir soluk katmayı planlıyor. Kendini iyi hissetmek isteyenler için sakin ve dingin renklere transparan ve doğal dokular eşlik ediyor. Trendin yaşam alanlarında yarattığı etkilerden en önemlisi ise yenilenme ve içsel uyum hissi. Modern ve rasyonel değişime sıcaklık ve duygusallık katan “Kişisel yenilenme, doğallığı farklı kumaş ve renk oyunları yaratan karmaşık materyallerle anlatan “Organitech ve yumuşak, parlak ve aydınlık yüzeylerle duygusal geçişler yaratan “Çoklu gerçeklik trendin alt başlıkları.

  Malzemeler: Transparan ve metalik malzemeler, mat ve parlak dokular, bambo, cam, pleksi, akrilik ve metal. Keten, koton gibi doğal dokumalar, nakışlar, işlemeler ve simli kumaşlar.

  Renkler: Pastel mavi, açık pembe, lila, pastel yeşil ve turuncu.

  [​IMG]

  Trend 3: Intuition

  Ekonomik kriz dönemlerinden sonra değişen yaratıcılık kriterleri, tasarımcıları her zaman kullanılabilir, hesaplı ve fonksiyonel ürünler tasarlamaya itiyor. Trendin üç alt temasının ortak noktası da bu: Modern ve çağdaş yaratıcılığın işlevsellikle birlikte kullanımı. Günlük hayatı baz alan trendin “çarpıcı yaratıcılık teması özgür ve spontan yaklaşımın bir sonucu. Güçlü ve parlak renkler, saf ve sanatsal tasarımlar dinamik bir mimari anlayışı sunuyor. “Grafik cazibe teması ise tamamen fonksiyonellik üzerine kurgulanmış. Baskı desenlerle yaratılan yüzey oyunları ve geometrik formlar mekanlara eğlenceli bir ruh katıyor. Parlak renklerin doğal tonlarla birleştiği üçüncü tema “Büyülü sadelik.

  [​IMG]

  Trend 4: Futurustic

  Yüksek kalitenin sadelikle buluşması da diyebileceğimiz Futuristic trend, ekolojik yaklaşımların yani doğanın bir iz düşümü. Eco Luxury olarak da anılan trendin alt başlıklarından biri “Köklere dönüşü sembolize ediyor. Kuraldışı formlar ve malzemeler doğada oldukları gibi ham olarak kullanılıyor. “Lesstravagance ise “azlık çok şeydir konseptini öne çıkaran bir tema. Basit malzemeler yüksek kalite ve teknoloji ile yeniden şekillenerek kullanılıyor. Ham ürünlerin ince çizgilerle birleşerek sunulduğu üçüncü ve son temanın hedefi ise zamansız konfor sunmak.

  Malzemeler: Yün, pamuk, keten, deri ve kağıt.

  Renkler: Siyah, kahve tonları, bej, beyaz ve az da olsa dore
   


Similar Threads: Dekerasyon Modelleri
Forum Başlık Tarih
Ev ve Dekorasyon Feng Shui Mutfak dekerasyonu 15 Kasım 2009
Ev ve Dekorasyon 2015 Kruvaze Perde Modelleri 12 Ağustos 2014
Ev ve Dekorasyon 2014 Şık ve Modern halı modelleri 22 Mayıs 2014
Ev ve Dekorasyon 2014 salon perde modelleri 13 Mayıs 2014
Ev ve Dekorasyon 2014 Yatak Başlığı Modelleri 2 Mayıs 2014