Eşya Yükseltme & Malzemeler

'Oyun Bölümü' forumunda SeyhSulh tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Eşya Yükseltme
  Potensiyelinizi asla kısıtlamayın! Neden yüksek bir ustasınız diye efsanevi bir Destan Kılıcını çöpe atasınız ki? O zaman onu geliştirin!

  Pek çok eşya ve ekipman geliştirilebilir; Vücut Zırhları, kılıçlar, yüzükler… neredeyse düşünebileceğiniz herşey! Yerel Demircinizle konuşarak bu işleme başlayın!

  Fakat dikkatli olun! Pekçokları güç arayışında bir servet harcadılar! (Ve böylece Demircilerine UZUN süre gereken bir tatil verdiler…)

  Malzemeler
  Bir eşyanın potansiyelini Yükseltmek kolay bir iş değildir. Sadece minerali eritmeyi değil ayrıca demircinin hizmetini karşılabilecek kadar da büyük bir para cüzdanı gerektirir. Bahsetmeye gerek bile yok, istenmeyen parçalanma riskini! Aşağıda kalitelerine göre malzemelerin bir listesini bulacaksınız:

  Bu MaLzemeLer şunLar..

  #Çakmak Taşı
  #Kömür
  #Cevher
  #Altın
  #Platinyum

  ÖnceLikLe demircimize gideriz :f40:
  [​IMG]

  Daha sonra
  YükseLt
  GeLiştir
  BirLeştir
  artık ne yapcaksak seçeriz :)

  Şimdide sizlere Seçtiğiniz silahlara göre Statlarınızı dağıttığınızda size hangi oranda katkı sağladıklarını açıklamaya çalışacağım.

  1 Attack tipi Silah (Pala)

  Güç = 2.80 Damage(Hasar) + 1.71 Isabet oranı
  Zindelik = 20 HP + 0.9 Kaçış
  Ustalık = 1.67 Kaçış + 1.63 Defans
  Ruh = 15.31 Mana(ruh) + 1.51 Damage(Hasar)

  2 Defans Tipi Silah (Ağır kılıç)

  Güç = 2.65 Hasar + 1.71 Isabet oranı
  Zindelik = 20 HP + 0.9 Kaçış
  Ustalık = 1.67 Kaçış + 1.63 Defans
  Ruh = 15.31 Ruh + 1.43 Hasar

  3 Uzak mesafe Silahlar (Güç topu)

  Güç = 2.51 Hasar + 1.71 Isabet Oranı
  Zindelik = 20 HP + 0.9 Kaçış
  Ustalık = 1.67 Kaçış + 1.63 Defans
  Ruh = 15.31 Ruh + 1.35 Hasar

  NOT : Yılan ve Pars Kavmindeki silah karşılıklarını bilmediğim için Ejder'e göre yazdım..

  Levellerde verilen Stat miktarları :

  Level 1 - 99 = 5 stat puanı
  Level 100 - 112 = 15 stat puanı
  Level 113+(Uzman level 1+) = 30 stat puanı

  DEĞERLİ MADENLER VE SİLAH BİLGİLERİ :

  Değerli Madenler(Item yükseltme taşları) :

  Eritme Taşı = 3%
  Eritme Kömür = 6%
  Eritme Demir = 9%
  Eritme Altın = 12%
  Eritme Platinum = 15%

  Bilgilendirme : Silahlarınızı Demirci de "Yükselt" seçeneği ile bu taşları kullanarak yükseltebilirsiniz.

  Silahların % oranlarına göre Yanma renkleri :

  0%-27% = Sarı
  30%-57% = Yeşil
  60%-87% = Mavi
  90%-117% = Mor
  120% = Kırmızı

  ÖNEMLİ :
  Silahlarınız %60'tan sonra yok olabilir. O yüzden dikkat ediniz.

  Şimdide arkadaşLar seLestin taşının kuLLanımını açıKlıcam resimLer ekLicektim ama kendi charımın biraz fakirLiğinden :) birazda imageshack.us un bozukLuğundan 24 tane resmi ekLeyemdim :) ama anLatıcam :)

  Açıklama: Selestin ve Amazon taşı Elinizde bulunan Seçkin ve Nadir İtemlerin levelini yükseltiyo... Nasıl Yapıldığı Buyrun Beraber İnceliyelim...[ okuyarak :D ]

  1.Önce Kullanıcağınız Nadir yada Şeçkin İtemi en az %12 oranında demirciden sağlamlaştırın. Bunun için Eritme: Çakmak Taşı (%3), Kömür (%6), Demir (%9)i Altın (%12), Platin (%15) Kullanarak Yapabilirsiniz... Ben Kullandığım Level 75 Alacakaranlık İnce Bıçağını %48 Oranına Çıkardım...

  2.En Az %12 oranında sağlamlaştırdığınız nadir veya şeçkin itemi çantanıza alın ... (Benim %48 sağlamlaştırılmış Alacakaranlık İnce Bıçağım..)

  3.En Az %12 Oranında sağlamlaştırdığınız nadir veya seçkin item ile ayni level ve cins olan başka bir item bulup çantanıza alın.. Burada dikkat edilecek olan husus yeni alınan item sağlamlaştırılmamış olmalıdır... (Benim 75 level Alacakaranlık İnce Bıçağın Sağlamlaştırılmamış olan Level 75 Alacakaramlik Bıçağı)

  4. Demirci Bumin ni Seçin ve Ordan Birleştir Menüsüne Girin....

  5.Birleştir Menüsünde 2 Ayrı Yer Vardır... Malzeme ve Ekipman...

  6.En az %12 oranında Sağlamlaştırdığız Nadir veya Seçkin İtemi Ekipman Bölümüne Koyunuz... (Benim 75 Level %48 oranında Sağlaştırdığım Alacakaranlık İnce Bıçağım...)

  7.Sonra Diğer İtemle Ayni level ve cinste olan ancak sağlaştırılmamıl olan İtemi Malzame Bölümüne Koyun.. (Benim 75Level Sağlamlaştırılmamış olan Alacakaranlik İnce Bıçağım...)

  8. Bu aşamada Çantanızda Demirci Bumin İsteği Para Omalidir ve Birleştir Butonu Tiklanir... (Benden istenilen para 1.000.000 gümüş sikke) Bu aşamada Başarısız olma şansı vardir... Başarısız olur ise verdiğiniz para yanar... İtemler aynen kalır...


  9. Eğer birleştirme başarı olur ise yeni item çantanıza düşer... (Benim %48 sağlaştırılmış 75 level alacakaranlik ince bıçağım ile sağlamlaştırılmamış alacakaranlık ince bıçağımın birleşmiş versiyonu...)


  10.Bu bölümler Amazon taşını Kapsar... Amazon taşı direk oalrak kullanilabilir ancak başarı şansını arttırmak için selestin taşı kullanılması dahi uygundur... Eğer elinizde 2 tane amazon taşı var ise bunlarda selestin taşı elde edilebilir... Nasıl mı işte bole... Çantanız da 2 tane amazon taşı olsun...

  11.Demirci Buminden Geliştir Menüsünü seçin....

  12. Karşınıza 5 sayfalık bir menu gelir.. Üst tarafta 1/5 yazar...

  13.Üst taraftaki yerden 2 sayfa ya geçin.. 2/5 yazsın...

  14.Çantanızdaki 2 amazon taşını resimdeki gibi koyun ve üret butonuna basın... Burada birlesştirme için herhangi bir ücret alınmaz. Başarısızlık sansı var yada yok emin deilim

  15. Çantanıza Selestin taşı olarak düşmüştür... Artık 1 selestin taşımız ve birleştirilmiş, en az %12 oranında sağlamlaştırılmış nadir yada seçkin bir itemımız var... Şimdi sıra geldi item yükseltmeye..

  16.dilenci Homarın yanına gidin... 8379-17873 koordinatında güney kapısının hemen sağında....

  18.Karşınıza gene Malzeme ve Ekipman yazan bir pencere çıkacak...

  19.Birleştirilmiş, en az %12 oranında sağlamlaştırılmış nadir yada seçkin itemınızı ekipman bölümüne (Benim %48 oranında sağlamlaştırılmış ve birleştirilmiş level 75 alacakaranlık ince bıçağım...)i selestin taşını ise malzeme bölümüne koyun... Burada homar sizden yükseltme için gümüş sikke istiyecektir. Bu ücretinde çantanızda olamsi lazım... Daha Sonra yükselt butonuna basın.. Burada başarısız olma ihtimali vardır... Eğer başarısız olunursa selestin taşı ve istenen ücret yanar, İtema her hangi bir zarar gelmez...


  20. Su anda itemınızı leveli yükselmiş olacaktır. Ancak %12 oranında sağlamlaştırma silinir ve birleştirme özelliği yok olur....

  Tmm'dır HayırLı oLsun :)

  Bu arada arkadaşLar konun bazı yerLeri aLıntıdır..
  Bu yüzden Karahan onLine'nın OrjinaL sitesine teşekürü borç biLirim...
  İyi ForumLar...