Esmerler İçin Yaz Makyajı Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 14 May 2013 tarihinde açılan konu

 1. Esmerler İçin Yaz Makyajı Yapılışı  Esmer bayanlar için özel makyaj teknikleri neler özellikle yaz aylarında esmer tenli bayanlar nasıl makyaj yapmalılar.Esmer bayanlar için yaz makyajı teknikleri ve makyaj incelikleir renk seçimi nasıl olmalı hemen hep birlikte öğreniyoruz.

  Esmer bayanlar makyaj yaparken nelere dikkat etmeli öncelikle esmer bayanların yapacakları makyajın alt yapısı çok önem taşır.Kullanılan fondoten cilt rengini değiştirmemeli cilt renginize cildiniz euyumulu olmalıkoyu renk fondoten seçimi sizi yaşlı gösterecektir ayrıca göz altlarınıza kesinlikle fondoten uygulamayın buda göz altındaki kırışıklaırnızı beliginleştirir.

  Ten renginiz hafiften bronz ise kayıs,kiremit şeftali renkleri sizin cildiniz uygun olacaktır.Esmer bayanlar pembe kullanmaktan kaçınmalı bu sıkça yapılan bir hatadır.Esmer tenli kadınlar Özellikle pembe renk tonlarından kaçınmalılar.

  Allık süreceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ayrıntılar açık rnek allıklar tüm ayrıntıları ortaya çıkartır.Koyu renkler bu ayrıntıları geride bırakımaya yarar.Yuvarlak yüz hatlarınız var ise elmacık kemiklerinizin alt kısmına uygulamanız gereken alık yüzünüzü daha ince ve uzun göstermeye yarıyacaktır.

  Göz renginiz kahverengiyse sizi yansıtan renk sedef ve kahverengidir.Bu renkleri kullanarak gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz.Kirpikleirnizin diplerine ışıltılı eyliner kullanın böylelikle gözlerinizin daha aydınlık görünmesini sağlamış olursunuz.

  Ruj seçiminize gelince bej ve şeftali sizin esmer teninize çok güzel uyum sağlayacaktır en uygun ruj rengi seçimi bu rnek tonlarıdır.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/esmerler-icin-yaz-makyaji-60627.jpg]esmerler-icin-yaz-makyaji-60627[/IMGALT]