Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 31 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

  [​IMG]

  Koyu tenle bütünleşen kızıl,sarı ve kahve rengi saçlarla güzelliğinizi yansıtırken size yakışacak olan bej,çikolata kahvesi gibi sıcak renkleri, mükemmel bir biçimde taşıyacaksınız.

  Bu renkler cildi daha genç göstermektedir.Ancak bu renkleri uygulamaya başlamadan önce birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

  Makyajın alt yapısını oluşturan fondöteni ten renginize uygun seçmeye özen gösterin,daha koyu bir fondöten doğal durmayarak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.Göz çevrenize fondöten uygulamaktan kaçının.Kırışıklıklarınızı daha çok belli edecektir.

  Eğer ten renginiz hafif bronz ise kiremit,kayısı,şeftali ve mercan renkleri tam size göre.pPmbe tonlarından kaçının.Kesinlikle teninizde hoş durmayacaktır.Allığınızı sürerken ağırlığını kontrol edin.Hafifçe uyguladıktan sonra az geldiğini düşünürseniz üzerinden bir kere daha geçin.

  Açık renkler detayları ortaya çıkarır.Koyu renkler ise geri planda kalmasını sağlar.Mesela yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz elmacık kemiklerinizin altına uygulayacağınız allık yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecektir.  Gözlerinizin rengi kahve ise günlük kullanımda en ideal renk sedefli kahve olacaktır.Bu renkle gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz.Akşam saatlerinde ise altın ve bronz renkler dikkatleri, gözlerinize çekecektir.Üst ve alt kirpiklerinizin dibine ışıltılı eye-liner uygulayın.Gözlerinizi daha aydınlık gösterecektir.Üst kirpiğinizin dibine çekeceğiniz kalem bakışlarınızı daha etkili hale getirecektir.

  Şeftali ve bej renkleri teninize uyum sağlayacağından dolayı doğal duracaktır.Şeftali tonlarında rujları kullanabilirsiniz.Ayrıca parlak ve açık renklerle ince olan dudakları daha kalın gösterebilirsiniz.Turuncu tonlar dikkatleri üzerinize toplamaya yetecektir.

  Öncelikle rujunuzun rengine yakın bir tonda dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyin.Daha sonra rujunuzu uygulayın.Böylece rahatlıkla rujunuzu taşırmadan sürmüş olacaksınız.İnce dudaklara sahipseniz kalemi biraz daha dışardan çekebilirsiniz.Kızıl ve kahve tonları kadınsı görünür ve asil durur.

  Dişlerinizin daha beyaz görünmesiniz istiyorsanız daha soluk renkler tercih edin.

  Kirpiklerinize rimel sürmeden önce fırça yardımı ile pudra sürerseniz rimel sürdükten sonra daha dolgun kirpiklere kavuşursunuz.
    2. Cevap: Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

  Hepsiin zevkle okudum dikkate alacağım.
    3. Cevap: Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

  ben makyajı sevmem dogal güzellik dahada güzel bence tsklr paylasm icin blue:)))
    4. Cevap: Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

  Bencede En İyi Güzellik Doğal Güzelliktir.=)
    5. Cevap: Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

  Fondöten kullanmıyorum, kırışıklıklarım da yok :) Arada sırada makyaj yaparım o zaman da kalem tercihim herzaman siyah ve maviden yanadır , allık ve göz altına stick kullanıyorum, kirpikler için önerilerine dikkat ederim :f40: Teşekkürler ;)