eskişehir manzaraları çok güzel

'Türkiyem' forumunda Masal tarafından 30 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Eskişehir Türkiye'de birçok ilk şeylere imza atmış bir kenttir, tertemiz caddeleri, düzgün konuşan insanları, uygar bir yaşam denince akla gelen ilk şehirlerden biridir, aynı zamanda nüfusunun çoğunluğunu balkan ülkelerinden (Romanya, Bulgaristan, eski Yugoslavya, Arnavutluk, Rusya Kırım ve Ukrayna gibi ülkelerden gelen göçmenlerin oluşturduğu bir göçmen kentir. Sosyal yapı olarak Ankara'ya biraz benzer, ama Ankara'nın biraz küçültülmüş hali desek daha uygun düşer, tipik bir cumhuriyet şehridir, son derece kibar ve nazik insanlar yaşar bu şehirde, aslında değerini ancak oradan ayrıldığınızda anlayabileceğiniz bir şehirdir. Evlere, caddelere iyi bakıldığında nostajik bir avrupa görüntüsü hakimdir, öğrenci şehridir aynı zamanda, aslında eski değil, ülkemize her açıdan birçok yenilikker getiren yeni şehirdir burası... sanayi ve ticari açıdan da oldukça hızlı gelişen şehirlerden biridir. Kentin birde tarihi ve coğrafi konumuna göz atacak olursak Eskişehir,

  Yaklaşık 600, 000 nüfusuyla iç Anadolu bölgesinin kuzeybatısında yer alır, kuzeyde Karadeniz, kuzeybatıda Marmara, batı ve güneybatıda Ege bölgeleri Eskişehire komşudur, ilin yüzölçümü 13.652 kilometre karedir, esasen kent çok eski bir yerleşim merkezidir, bölgenin ilk yerleşme noktası şimdiki yerin 6 km kuzeyindeki Dorylaion’ dur. Tarihinin çok eski olmasından dolayı da Eskişehir adı verilmiştir. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu çıkan eserlerin verdiği bilgilerden, Eskişehir ve yöresinin, milat'tan önce 3000 yıllarına kadar varan eski bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır. Anadolu’ da milat'tan önce 2000 yılında hüküm süren Hititler devrinde de Eskişehir ‘in önemi ve yeri dolayısıyla Eti ‘lik (Beylik) olduğu görülmektedir.

  eskişehir manzaraları1. eskişehir manzaraları2. eskişehir manzaraları3. eskişehir manzaraları4. eskişehir manzaraları5. eskişehir manzaraları6. eskişehir manzaraları7.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Haz 2014
 2. Eskişehirde sadece bu havuzmu var yaww??? güzelmiş...Yapanın eline sağlık
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Haz 2014
 3. emeğğine sağlık yalçın devamını bekliyoruz
   
 4. :f106::f106:
   
 5. ne zaman fark edeceksin diye bekliyordum Chemist:f106:

  güzel bir resim yalçın 26 teşekkürler
   
 6. Emeğine sağlık yalçın.
  Devamını da bekleriz
   
 7. Arkadaşlar Yalçın bu gün bir deneme yaptı sadece
  foruma resim atmak için günlerdir uğraşıyordu ve nihayet bugün çözdü bu işi bundan sonra diğer resimleride ekleyeceğine eminim :f40:

  Emeğine sağlık Yalçın resimlerde reklam olmazsa daha makbule geçer :f106:
   
 8. eskisehirde bir havuz yok cok havuz var:)

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  :f30::f106:
   
 9. cok guzel ler be gormustum ama genede begenerek baktimmm
   
 10. teşekkürler yalçın devamını bekleriz
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Haz 2014