Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Araştırmalara göre kadınların yüzde 30’u eşlerinden daha fazla para kazanıyor. Tabi bu durum her şeyden önce erkekleri etkiliyor.
  [​IMG]
  Modern hayatta kadınlar sadece ev işleriyle kendilerini sınırlı tutmak istemiyorlar. Artık iş hayatında aktif olarak yerlerini aldılar ve hatta birçok meslek grubunda kadınlar erkeklerden çok daha başarılı. Kadınların normal standartlarda erkeklerden daha çabuk iş bulduğu hatta çok daha başarılı olduğu yapılan araştırmaların bir başka sonucu.

  İlişkiyi olumsuz etkiliyor Çoğu zaman kadınlar erkeklere göre çok daha yüksek ücretler alabiliyor. Bu doğrultuda da erkeklerin bazen, mesleki kariyerinden fedakârlıkta bulunarak karısının kazancıyla geçinmeye başladığı ve evde oturarak çocuğun bakımını üstlendiği gözlemleniyor.

  Tabii bu durum o kadar da kolay kabullenilecek bir durum değil!.. Ekonomik özgürlüğünü tamamen ele geçirmiş eşinin bu durumundan rahatsız olan bir çok koca, zamanla ilişkide problem yaratmaya başlıyor ve dengeler tamamen bozuluyor.

  Tabii bu durumu bir de kadınların cephesinden düşünmek gerek. Para kazanmaya başlayan kadın, farketmeden eşini eziyor ve bütün bunlar eğer varsa çocukları etkiliyor. Evin temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü kadın karşılayınca da çocuğun babaya olan güvenini tamamen sarsıyor.

  Çocuklara dikkat!. Yapılan araştırmalara göre çalışan kadın, çalışmayan kadına göre ev içersinde daha fazla söz söyleme hakkına sahip. Bu durumun çocuklara yansıdığını da düşünürsek, dondurma almak istediğinde bile anneden para isteyen çocuk diğer arkadaşlarının babalarından para istediğini görünce büyük bir panik yaşamaya başlıyor.

  Bu durum içine kapanık olan çocuklarda, ilerde çalışmama isteği, hırsını kaybetme hatta erken yaşta yemek yapma isteği, evi temizleme ve bir erkeğe göre fazla düzenli olmak gibi yeni dürtüler kazandırıyor. Bu durumu normal karşılayan çocuk ilerde de mutlaka eşiyle problemler yaşayacak ve çocuklarını da kendi gibi yetiştirecektir.

  Sonuç olarak, önemli olan her zaman ki gibi her şeyi dozunda ayarlayabilmekte. Tabii ki evde oturun, yemek yapın, ev temizleyin ve çocuklarınızı büyütün, hiç bir sosyal hayatınız olmasın, eşinize bağlı yaşayın demiyoruz. Çalışın, başarın..Ama bunu yaparken sorumluluklarınızdan kaçmayın. Eşinizi her zaman yüceltin. Onun başarısıyla gurur duymasını bilin. Önemli olan kimin çok kazandığı değil. Önemli olan birlikte çalışıp, başarıyı paylaşmaktır.
    2. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  Evet maalesef bu gibi tablolar çok görüyoruz...
    3. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  Bu devirde bunu dert edenler var mı diyeceğim ama var maalesef...Tek sorun bu durumla tarafların birbirinr üstünlük taslayıp taslamamasıyla ilgili.
    4. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  Bu sorunu yaşayan tandık çiftler var etrafımda.Hatta markette bile herkes kendi ihtiyacını kendi parasıyla alıyor artık.Sanırım sorun parayı kimin ne kadar kazandığı değilde müdanasızlık.
    5. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  eski sevgilim geldi aklıma iş bulunca terk etmişti beni :)
    6. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  :f19::f40: Bu durumda sanırım senin için hayırlı olmuş aykuta...
    7. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  hayat ortak deriz ya
  işte sorun burda
  ortasını bulabilene ne mutlu
    8. Cevap: Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar

  paylaşımına teşekkürler..