Eşinde sperm yetersizliği olanlarlar için sperm arttırıcı besinler

'Bebek Bakımı' forumunda Demet tarafından 25 Aralık 2014 tarihinde açılan konu


 1. Eşinde sperm sayısı yetersizliği olanlarlar için sperm arttırıcı besinler

  Kendi kendinize alabileceğiniz bazı basit önlemler ile üreme potansiyelinizi koruyabileceğinizi hatta arttırabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. İşte sperm sayısı yetersizliği olanlar için sperm arttırıcı 10 mucize besin

  1 - Kırmızı Et: Bol miktarda çinko içermesi nedeniyle, spermlerin dayanıklılığını arttırır
  2 - Avokado: Folik Asit, E ve B6 vitaminleri içeren avokado, spermlerin yumurtaya girişi sırasında güçlü kalmasını sağlar.
  3 - Sarımsak: Kan akışını hızlandırarak, sperm kalitesini arttırır.
  4 - Muz: İçerisindeki B1, A ve C vitaminleri vücudun sperm üretmesine yardımcı olur. Ayrıca muzun içersinde bulunan enzimler seks hormonlarını düzenler
  5 - Kuşkonmaz: Bol miktarda C vitamini içerek kuşkonmaz, spermlerin oksitlenmesini engeller ve testislerdeki hücreleri korur.
  6 - İstiridye: Çinko deposu olan bu deniz ürünü, aynı zamanda bir afrodizyaktır. İstiridye sperm saysını arttırırken, hasarı da tedavi eder.
  7 - Nar: Neredeyse her şeye iyi gelen nar, spermleri de güçlendiriyor.
  8 - Ceviz: Cevizin içindeki maddeler sperm üretimini destekler ve semen hacmini de arttırır. Ayrıca içinde bolca Omega-3 bulunan bu meyve penise giden kan akışını da hızlandırır.
  9 - Ginseng: Libidoyu, cinsel performansı ve testislere giden kan akışını arttırdığını biliniyor. Ayrıca yapılan araştırmalarda sertleşme problemi olan kişilerin bu sorununu azalttığı da görülmüştür.
  10 - Bitter Çikolata: Sperm sayısını iki katına çıkaran bir amino asit içerdiği bilinmektedir. Her gün belli miktarda bitter çikolata tüketen kişilerin daha güçlü orgazm yaşadıkları görülmekte.