Esin Afşar'a son alkış

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 17 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Esin Afşar'a son alkışlar
  Esin Afşar hastanede vefat etti
  Sanatçı esin afşar tedavi gördüğü hastanede vefat etti

  İstanbul'da lösemi tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Esin Afşar son yolculuğuna uğurlandı.
  Önceki gün hayatını kaybeden ses sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Esin Afşar için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendi. Törene Afşar'ın ailesinin yanı sıra çok sayıda sanatçı dostu da katıldı.

  Esin Afşar'ın naaşı Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu'na getirildi. Buradaki törene sanatçının 36 yıllık eşi Şener Aral, oğlu Aydın Can Aral, kızı Pınar Afşar Bulu, abisi Profesör Dr. Oktay Sinanoğlu ve yakın dostları katıldı. Törende TRT tarafından hazırlanan sanatçının söyleşisinin yer aldığı kısa film izletildi.
  [​IMG]

  "ONU TİYATRONUN IŞIKLARI HEP AYDINLATACAK"

  Afşar'ın sanatçı arkadaşları törende birer konuşma yaptı. Sanatçının arkadaşı Ayla Algan, "Esin'in muaazzam bir biyografisi var. 'Yapmamız gereken şeyler var' dediği çok doğru. Global dünyaya giderken gençlere bütün bildiklerimizi transfer etmemiz lazım." dedi. Sanatçı Rutkay Aziz ise "Ölmek, rüya görmek sonrasında bir yolculuk. İnsanın gerçek ölümü ailesini dostlarını kaybetmesiyle başlar. O son derece ilkeli ve dürüst bir kadındı. Işıklar içinde yatsın. Onu tiyatronun ışıkları hep aydınlatacak." diye konuştu. Konuşmaların ardından törene katılanlar tek tek naaşın yanından geçerek sanatçıya son kez veda etti.